Započni novu temu Odgovori na temu  [ 432 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 10.10.2007. 22:29:15 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.09.2004. 01:46:37
Postovi: 808
Godina: Dipl.
Smer: IS
Mickey je napisao:
Ukoliko nisi u toku, FONforum se nalazi na serveru fakulteta, ako nešto nije ukusno to su golišave slike.


zashto se tog studentskog servera nisi setio kad si drzao golu devojku na avataru?

moderatori sasvim korektno obavljaju posao bez obzira shto je toliko nekvalitetnih tema. pa zaboga, nisu oni ti koji ih otvaraju. mozda bi mikiju vishe odgovaralo da OD ne postoji?

_________________
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.10.2007. 05:48:43 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2004. 23:06:03
Postovi: 3369
Lokacija: Bgd
Godina: IV
Smer: IS
lusi je napisao:
mozda bi mikiju vishe odgovaralo da OD ne postoji?


a mozda bi OD vise odgovaralo da miki ne postoji? :jel:

_________________
Autobuski prevoz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.10.2007. 07:32:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.03.2005. 23:46:26
Postovi: 4373
Lokacija: Banovo Brdo
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ja poštujem moderatore. Najlakše je sa strane podje*avati one koji rade nešto.
Neki bi mogli da budu fleksibilniji, ali bože moj... onda ne bi bilo toliko interesantno i imali bi manje razloga da ih prozivamo :P

_________________
"We do not see things as they are; we see them as we are."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.10.2007. 08:10:07 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Toliko sujete na jednom mestu... E blago vama kada sam vam ja najveći problem!

Bojim se da nema svrhe raspravljati se sa vama, jer dokle god vas neko ne pljuje on može da piše i poruku za porukom, da lupeta šta mu padne na pamet, da se smeje u neozbiljnim situacijama, dokle god ne napadne vašu sujetu. E onda je kraj svemu...

Kakvi moderatori takav će i forum biti, a ako kršim pravilnik izvolte banujte me, još kada bi i razlog našli...

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.10.2007. 09:27:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.09.2006. 19:28:39
Postovi: 119
Godina: Asistent
Smer: ME
Predlažem da se ova tema preimenuje u "ZA moderatore". Koja je svrha ove teme, ako u njoj pišu samo moderatori, ako se neko drzne da napiše nešto sa čim se ne slaže ili nije zadovoljan, odmah ga svi napadnu. Niko vas ne tera da budete moderatori, sami ste se za to prijavili i ako vam je to teško, nije obavezno. Ovo je forum studenata FON-a i kao takav prvenstveno je namenjen njima,i ne postoji zbog moderatora, nego zbog studenata. Toliko koncentrisane sujete, bahatosti i prepotentnosti na jednom mestu odavno nisam videla, Velja Ilić bi vam pozavideo.

Dugo pratim ovaj forum, pa i OD, (na kraju sam morala da se registrujem jer više gosti nisu mogli da otvaraju OD) a imam i dobro pamćenje, pa mogu da primetim promenu ponašanja nekih korisnika kada postanu moderatori. To je neverovatno, prvih pet stranica ove teme su polemike Filipa sa moderatorima, u kome ih naziva istim imenima kojima njega nazivaju sada, ks ks prvih meseci piše o nekim kucama i macama u svakoj temi, ako je u međuvremenu ne boli glava, trideset puta dnevno piše šta sluša sada, a sada je najveći borac protiv spamer-a, SL u periodu kad nije bio moderator, kritikuje sve od tema do moderatora i korisnika itd.

Isto tako sam iščitavajući ovu temu videla Mickey- eve postove o tadašnjim moderatorima, nijedan nije negativan, znači da čovek nije protiv svih moderatora, nego ovih sadašnjih.

I na kraju, kao neko ko redovno prati ff, a retko postuje, tako da nemam neke lične sukobe sa moderatorima, primećujem neke nedoslednosti u moderisanju, nekome se toleriše offtopic, a nekome ne, neko može da vredja druge korisnike, neko ne itd. Nemam nameru da navodim primere, jer ih ima dosta, svako ko hoće to može da primeti. Toliko... za sada.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.10.2007. 09:39:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.10.2006. 18:22:48
Postovi: 1094
Godina: Dipl.
Smer: IS
SivaEminencija je napisao:
Predlažem da se ova tema preimenuje u "ZA moderatore". Koja je svrha ove teme, ako u njoj pišu samo moderatori


I ja se to pitam. Ne znam zašto se ljudi pravdaju. Nisu dužni nikom ovde da polažu račune za svoj rad.

_________________
Nomi Malone: Life sucks, you know.
James Smith: "Life sucks," "Shit happens." Where do you get this stuff, off of T-shirts?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.10.2007. 09:56:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.03.2006. 12:06:18
Postovi: 6565
Godina: Padobranac
^ ako te neko napadne aka da kritiku na tvoj rad tvoje je da se branish\objasnish kako shta. nije ovo tema "pljujte moderatore" pa se u njoj ne pojavljuju modovi.

SivaEminencija je napisao:
ks ks prvih meseci piše o nekim kucama i macama u svakoj temi, ako je u međuvremenu ne boli glava, trideset puta dnevno piše šta sluša sada, a sada je najveći borac protiv spamer-a

pisala sam o kucama i macama u svakoj temi u kojoj je moglo da se pishe, da me boli glava sam pisala u shta vas nervira, shta slusham u shta slushate sada. kad nauchish shta je spam, javi se.

_________________
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.10.2007. 11:39:03 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2004. 23:06:03
Postovi: 3369
Lokacija: Bgd
Godina: IV
Smer: IS
SivaEminencija je u pravu, mnogo se primate na provokacije.
I menjate misljenje i ponasanje shodno godisnjem dobu.
A i mnogo je povlascenih ovde - i medju moderatorima, a i medju korisnicima.

_________________
Autobuski prevoz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.10.2007. 07:48:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
mandarina je napisao:
a ti si miki poceo da argumentujes kao martina, kako te neko spomene, ju vidi ovaj/ova zaljubljena u mene, jos samo da pocnes i ---> :stid: da stavljas i...
to sto je tema o modovima ne znaci da modovi ne mogu da odgovore na tvoje kritike upucene njima, pa makar to i bilo uporedjivanje njihovog sa tvojim ponashanjem...


Ja argumentujem ko Martina, a vidim da si ti avanzovala na moderatora ;)

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.10.2007. 09:27:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.01.2005. 16:26:56
Postovi: 4649
Lokacija: NBGD
Godina: Dipl.
Smer: ME
ttotalno si upravu ;)

_________________
UAT&LTS!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.10.2007. 09:56:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa moje najiskrenije čestitke :cool:

Nadam se da te slava neće pokvariti, ko neke ovde ;)

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.08.2008. 23:44:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
jeste li vi caknuti u glavu ili stvarno nemate sta pametnije da radite u zivotu nego DA GA NERVIRATE STO NIJE NAPISAO ZASTO JE SRECAN?
sta je s vama ljudi? prvo markirate svakog forumasa UPADAJUCI mu u post sa vasim komentarom /za to imate I VI pp/, a onda zakerate oko gluposti! ko politicari ste! sta je bilo sa SVRHOM moderatora da uredjuje diskusiju a ne da za**** ljude koji ne shvataju sve sto pise bukvalno?

i podsetnik za one koji ne bleje na ovom forumu mnogo - ova tema se zvala "kada si poslednji put bio srecan" dok jedan od radoznalih forumasa /ko gleda u bluza?/ nije popizdeo sto niko ne pise razlog.. i tada su moderatori nasli za pravo da preprave naslov, ko da ih se tice, i vidi sada ovo? postalo je obaveza da se pise razlog???? ako niko ne psuje i NIJE OFF, sta se mesate?

btw, pogledaj post iznad svog

ja sam sada srecna :cool:

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.08.2008. 23:59:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.02.2006. 11:56:05
Postovi: 4302
Godina: III
Smer: IS
zato što nema poente da se neko zapljune kokiko je sati jer od toga baš nema komunikacije, pa ni poente foruma . . šta ja mogu da nadjem da odgovorim na: "juče."

I odkad si ti antimod nastrojena?

_________________
Don't act your age - act your shoe size!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.08.2008. 00:05:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2007. 18:55:09
Postovi: 944
Lokacija: Belgrade
Godina: Apsolvent
Smer: IS
ja sam antimod nastrojen od prvog dana na ovom forumu :)

@exult
opa, neko se bar malo slaze sa mnom. mozemo da izadjemo ? :D

_________________
Follow me @ http://twitter.com/neverovatan


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.08.2008. 00:13:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
nisam antimod nastrojena, nego me nerviraju ovako glupi razlozi! hocemo li brisati svaki post koji ne podstice komunikaciju? hocemo li uz temu o knjigama traziti obavezan opis, u temu o filmovima obavezan link na rapidu, ili u temi o dnevnoj politici traziti datum vesti?? postovi tipa "juce" ili "najzad danas" ne smetaju nikome, dok brisanje istih smeta nekolicini - meni je to dovoljno.

mozda nemam potrebu da se hvalim zasto sam srecna, al imam potrebu da napisem da to jesam. krivite me

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.08.2008. 00:17:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2007. 18:55:09
Postovi: 944
Lokacija: Belgrade
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Totalno si u pravu... ali ja ks ks razumem potpuno zasto mi je obrisala post... i to ne jedan nego vise. Zale se ljudi na mene, prijavljuju moje postove ovo ono...izgleda da se ne uklapam u ustaljenu ekipu na forumu :)

I couldn't care less... ;)

_________________
Follow me @ http://twitter.com/neverovatan


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.08.2008. 00:19:46 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa pazi u temi knjige se podrazumeva da neko postuje ako hoce da preporuci knjigu, i u vecini slucajeva da i preporuku. U temi filmova su zabranjeni rapid linkovi kao prvo, ali ako nisi primetila, ta tema je jedna od najaktivnijih na forumu i vecina ljudi zapravo stavi link ka imdbu kao i svoje misljenje o njemu, pa se oko toga zapocne i diskusija. Pirossi stavlja cak i poster filma koji preporucuje.

A sta bilo kome znaci sto je neko bio srecan... juce? Ili sad ili sta vec? U sustini, ni to zasto ne znaci mnogo, ali ajde ako nekoga poznajem ne smeta mi da vidim zasto je srecan, tako da to nije problem. Ako kazes samo sad/juce/prekjuce isto ti dodje ko da si napisao na papiru ispred sebe, jer nikome drugome to nece znaciti nista.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.08.2008. 00:19:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.02.2006. 11:56:05
Postovi: 4302
Godina: III
Smer: IS
meni smetaju . . ti postovi su jedan od razloga zašto ne otvaram ovu temu sem kad vidim: "last post by exult" a i tada samo da saznam ko je umro . . :P

_________________
Don't act your age - act your shoe size!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.08.2008. 00:40:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
^it's always fun with exult!

gorbashe, i mene ko poznaje isto bi mu bilo da procita "juce" ili "juce zato sto sam kupila bla bla". verujem da tebi ne bi svakako znacilo zasto sam ja srecna, tako da cemu trud da se objasnim? stvar je u tome, i samo u tome >>>>>>> sto ne mozes naterati nekog /nametnuti obavezu/ da napise zasto. ne postoji pravilo o postovanju o knjigama i filmovima, ali ljudi stavljaju fotke zato sto zele, ne zato sto moraju. u ostalom, sve i da je to "juce" toliko lose, postoje privatne poruke pa sugerises nekome da podstakne komunikaciju ili sta vec, i predlozis za ubuduce, sigurno ga ne markiras ko idiota sto ne cita naslov i ne pridrzava ga se ko ustava..

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.08.2008. 00:48:02 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
gorbashe, i mene ko poznaje isto bi mu bilo da procita "juce" ili "juce zato sto sam kupila bla bla". verujem da tebi ne bi svakako znacilo zasto sam ja srecna, tako da cemu trud da se objasnim? stvar je u tome, i samo u tome >>>>>>> sto ne mozes naterati nekog /nametnuti obavezu/ da napise zasto.


Pa dobro, ali nama kojima te ne poznajemo deluju smisleniji postovi 'juce zato sto sam kupila nesto nesto', jer cu onda znati da ti volis to nesto, i eto poente foruma, onaj ko te poznaje sad zna nesto o tebi. Ili neko moze da pita 'gde si kupila to nesto, ja ga trazim godinama', ili je mozda neka saljiva anegdota u pitanju, pa je zanimljivo da neko ko te ne ponzaje procita, tako da eto, mozda i postoji trud. :) A realno koga briga za Naturala, ionako ga svi mrze ovde niti ga iko zna, a jos manje nas interesuje kad je bio srecan.

Citiraj:
ne postoji pravilo o postovanju o knjigama i filmovima, ali ljudi stavljaju fotke zato sto zele, ne zato sto moraju


Pa da, kao dodatak na film koji su preporucili, zato sto eto, hoce da bolje predstave film koji preporucuju drugima.

Citiraj:
u ostalom, sve i da je to "juce" toliko lose, postoje privatne poruke pa sugerises nekome da podstakne komunikaciju ili sta vec, i predlozis za ubuduce, sigurno ga ne markiras ko idiota sto ne cita naslov i ne pridrzava ga se ko ustava..


Za ovaj deo nisam ja nadlezan, nesam mod ovde.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Poslednji put menjao Gorbash dana 27.08.2008. 00:49:39, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.08.2008. 00:52:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
^^^ jes, pa da ti ja posle nosim knjige :selja:

i da izbegnem
Gorbash je napisao:
Nob.Venoda je napisao:
Hocu u shetnju, na Kalish, truc buc! Sve samo ne kuciiiiiiiiii!!!!


Kod kuce. :ljutko:

vise reci - vise gramatickih gresaka

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.08.2008. 09:20:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.01.2008. 22:31:30
Postovi: 2742
Lokacija: Gallows
Godina: IV
Smer: IS
exult je napisao:
jeste li vi caknuti u glavu ili stvarno nemate sta pametnije da radite u zivotu nego DA GA NERVIRATE STO NIJE NAPISAO ZASTO JE SRECAN?


Sve sve, ali zashto se nervira zbog obrisanog posta? Jbt, kao si mu odgrizao ruku, a ne obrisao pishljivi post...
I meni je ksks obrisala post jednom, iz iste teme, iz istog razloga...
ksks, jel sam se naljutio? Jel sam pravio scenu i dramu po forumu?

To je samo jedan glupi post... Da nema teme, ne biste ga ni napisali. Da vas je mrzelo, ne biste ga ni napisali...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.08.2008. 11:05:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.04.2006. 15:05:54
Postovi: 4058
Godina: Dipl.
Smer: UK
Ja sam vec u pa navrata kada se vodila ova ista diskusija rekla bas ono sto rece i exult. Ne znam zasto neki ljudi smatraju da je forum privatna drzava za robovlasnickim uredjenjem. Forum je online community, koji pre svega sluzi za zabavu, razmenu informacija i ucenje. I naravno da treba da postoji odredjeni nivo moderisanja, ali preterivanje i postavljanje pravila u sitna crveca je malo bezveze. Nece forum da implodira ako se povede neka kratka diskusija na osnovu nekog posta. Par puta se desilo da sutra kad dodjem naostrena diskusije vise nema, jer je smatrana offtopikom. Mada sam sam primetila da cesto splituju u nove topike sto je ipak za pohvalu.

Sve u svemu ne vadite crveca forumu, em sto se useri zivciraju, em sto vama prodje mladost. :)

_________________
Dancing is making love to music..
http://www.introsfera.blogspot.com/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.08.2008. 22:34:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.08.2006. 17:37:43
Postovi: 1297
Lokacija: on a horse.
Godina: IV
Smer: IS
Dobar primer za ono na šta vam kolege skreću pažnju je današnja ekspresna reakcija gorbaša na temi o protestu. Obrisao je nekome post zbog toga što je bio o bolonji a ne o protestu. Iako post nije bio baš najpromišljeniji, sigurno nije nikoga uvredio a i sam protest je tangentno vezan za primenu bolonje na fakultetu.

_________________
vous êtes des animaux


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.08.2008. 22:41:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.11.2007. 19:12:54
Postovi: 3863
Godina: Apsolvent
Smer: IS
^ protest se pominje zbog razlicitih obavestenja koja izlaze na fonovom sajtu. A post nije izbrisan, vec editovan, iz razloga da se ne bi skretalo sa teme, koja je ionako u neku ruku besmislena.
A tema za raspravu o Bolonji vec postoji.

_________________
What is essential is invisible to the eye.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 432 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group