Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: A moglo bi i...
PostPoslato: 06.04.2005. 20:26:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.05.2003. 19:44:44
Postovi: 53
Lokacija: Osladic(Valjevo), trenutno Lekino brdo
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Iako sam po opredeljenju(licnom i jos "nesto" ispita pa i profesionalnom) okoreli informaticar, u trenucima slabosti, malo sam menadzerski porazmislio i dosao do zakljucka da ovaj forum ne koristi svoje potencijale u onoj meri u kojoj to treba/zasluzuje/mora!
Kao forum, osim kozmetickih promena(izgleda, rasporeda tema, celog softvera...) ja stvarno ne vidim prostora za neko veliko poboljsanje. Svi ucenici znaju za njega, ogroman broj posecuje, malo manji broj aktivno ucestvuje. Moderatora ima puno, manje vise stalno su aktivni, posao rade odlicno. U svakom slucaju sve funkcionise kako treba.
E sada, zasto fonforum ne bi imao svoju pocetnu stranu sa najnovijim vestima(ne samo u vezi fon-a), nekim tekstovima ili zanimljivostima. Sada, neko ce reci da postoji neli drugi sajt koji to poseduje ali taj sajt nema sto fonforum ima, jaku druzinu ljudi koja nije politicki angazovana na faksu, veliku bazu REDOVNIH korisnika, nepristrasnost...
Za svaki dan bi neko bio zaduzen da iskopa na netu nesto zanimljivo na netu napise pet recenica texta i stavi link, takodje i ko nije predvidjen za taj dan mogao bi nesto da postavi, ako naleti surfujuci. Vesti o svakoj zurci/dogadjaju/manifestaciji nasle bi tu svoje mesto. Referentni model je sajt www.klanrur.co.yu
To bi bio posao moderatora i spec clanova(moguca nova kategorija).
Sta bi se dobilo time???
Po meni, vecina prosecnih korisnika foruma(citaci, i oni koji retko postuju) dolazila bi na sajt i citala vesti i zanimljivosti a i samim tim ukljucivala se u diskusije na forumu. Novi ljudi bi bili privuceni vestima, a kasnije bi postajali novi "posteri". Znaci veca posecenost i sirenje fonforum zajednice, bez ikakve komercijalizacije(po principu lepo vama lepo nama...)
Moderatori bi imali vise posla, ali bi imali moralnu satisfakciju da doprinose boljim medjuljudskim odnosima, unapredjuju fakultet, spajaju ljude, resavaju probleme...
Eto ja sam rekao svoje i voleo bih da od ovoga nesto bude, pa makar i rasprava(>=2 posta), ili nesto sasvim drugacije od ovog predloga, ali da nesto bude...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.04.2005. 20:47:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.03.2004. 21:34:06
Postovi: 4616
Lokacija: New Whitecity
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ideja kao ideja ne zvuci lose. Mada...

Prvo, ovaj forum je, koliko sam ja upoznat/shvatio, nastao vise kao hobi i neformalna zelja da se stvori mesto za okupljanje studenata FON-a i neposredno razmenjivanje informacija izmedju istih, sto na sajtu kao sto su www.puskice.co.yu ne mozemo.
------------
Drugo, naslovna strana sa vestima ne bi imala mnogo svrhe. Vesti koje se ticu naseg studiranja (fakulteta) nema toliko mnogo, tj. nisu toliko ceste.Tako bi iste vesti mogle da stoje na toj strani i nekoliko dana, cak i nedelja (recimo u toku letnje pauze u radu fakulteta). Pri pomeni reci "vesti", mislim na vesti od znacaja za sve studente, ne samo za neke kategorije. Ko hoce sveze informacije, ode na sajt fakulteta. Tamo se najpre pojave i moze proci neko vreme dok ih neko ne objavi i ovde.
------------
Na zalost, ne znaju svi studenti FONa za ovaj forum. Pre nekoliko nedelja sam otvorio sajt na jednom od ona dva kompa kod RC-a. Devojka koja je prilicno vesta u radu sa racunarom (surfom), a sedela je za drugim komjputerom, me je pitala sta je to.
----------
Mislim da moderatori ne zele jos posla.

_________________
- Do you expect me to mock?
- No, Mr Bourne, I expect you to lie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.04.2005. 21:02:20 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2004. 23:06:03
Postovi: 3369
Lokacija: Bgd
Godina: IV
Smer: IS
Jeste to zanimljiva ideja, ali opet namena fonforuma, kao sto se i iz imena vidi, jesu diskusije u vezi fon-a, ispita, organizacija... Ne vidim razlog da se ubacuju neke sporedne vesti, kako ti kazes neke zanimljive vesti sa drugih sajtova...
Ja sam pre da se na ovom index-u postavi par linkova ka vaznijim informacijama, koje ce se redovno azurirati, a opet da te informacije budu vezane samo za fon....

Poz...

_________________
Autobuski prevoz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: A moglo bi i...
PostPoslato: 06.04.2005. 21:25:55 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
McEvich je napisao:
Vesti o svakoj zurci/dogadjaju/manifestaciji nasle bi tu svoje mesto. Referentni model je sajt www.klanrur.co.yu
To bi bio posao moderatora i spec clanova(moguca nova kategorija).

за најаве журки постоји посебна тема на ОД, зове се "Куда вечерас" :) Постоје форуми ОД, ИКТ и БиМ које просто вапе за још неком добром темом.
Много бољи референтни модел је сајт www.mycity.co.yu.
А ја лично бих се упуштао у такав посао само ако ме редовно плаћате.


додатак: phpNuke је доста рањив, колико сам упућен


Poslednji put menjao Moma dana 06.04.2005. 21:54:46, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.04.2005. 21:47:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.03.2002. 03:16:01
Postovi: 1732
Lokacija: [Hall of fame]
Godina: Padobranac
Smer: IS
Bilo je vec ideja da se napravi nesto tipa Web-portala, ali su ti projekti, na zalost, zbog slabog interesovanja ostali samo neuspeli pokusaji :(

Ne bi bilo lose da se tako nesto uradi. Postoji vec gomila software-a (tipa phpNuke) samo ga treba prilagoditi nasim potrebama i aktivirati ljude koji bi povremeno radili na odrzavanju i azuiranju vesti. Lepo bi bilo da zAkiLi iznese svoje misljenje. Sta o ovome misle ostali clanovi?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.04.2005. 22:16:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
McEvich, u ime FF-tima hvala na lepim rechima :)

sada, ja redovno posecujem KlanRUR, i upoznat sam sa njihovim sajtom vec par godina, pa shvatam shta predlazesh i kako bi to trebalo da bude... samo... postoji neshto shto nama ne odgovara ( pored toga da bi bilo josh posla)... a to je vec konflikt koji bi usledio...

Vidish, sayt pushkica ima otprilike takvu naslovnu koju ti predlazesh... i oni tamo kache vesti koje oni smatraju za korisne i adekvatne...

sada, ako bi FF ubacio takvu slichnu naslovnu, mislim da bi izgubio neki svoj shmek... ipak je forum... a i kakva bi nam bila korist da imamo tu naslovnu... jer, ne znam koliko ima svrhe da se petljamo u rejon gde (kao shto vec rekoshe) i nema preterano mnogo toga da se izveshtava i objavljuje (mada ima poprilichno seminara u zadnje vreme), a kao drugo, zashto da se 'guramo' u rejon koji pokrile pushkice... mislim, za dva slichna sayta sa relativno slichnim vestima nema puno potrebe...

Uostalom, deo ljudi ce to posmatrati i malo odbojno, kao da se trpamo gde nam nije mesto...

Ipak, (po mom nekom vidjenju), FF-u nije cilj da pokrije sve moguce aspekte informisanja u vezi svih deshavanja na FON-u... ovo je napor ka uspostavljanju direktne komunikacije kolega :)
i za sada super ide...

mada, slazem se da bi trebalo izdvojiti jednu posebnu stranicu gde bi se belezile najkorisnije vesti od svih koje prokrstare forumom!

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.04.2005. 23:14:43 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.02.2003. 23:09:57
Postovi: 4922
Lokacija: Bgd
Godina: Dipl.
Smer: IS
...i jos jedna stvar-licili bi na sve ostale forume (mada se meni ideja generalno svidja :) )

_________________
CARPE DIEM


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group