Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 22.05.2002. 11:22:59 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.05.2002. 15:33:21
Postovi: 4745
Godina: Dipl.
Smer: IS
Evo jednog predloga. Da nam Zakili otvori novi forum gde cemo postovati razne internet adrese gde se mogu naci zanimljive i korisne stvari. Dakle da bude nesto tipa: Gde ici? Koji su novi i zanimljivi sajtovi. Sta smo zanimljivo nasli na netu... ili nesto na tu foru. Nisam mnogo razmisljala o naslovu, tek mi je ideja pala na pamet.
Sta kazete? Evo ja sam u Opstoj diskusiji postavila jedan takav link :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.05.2002. 15:00:15 
Hall of Fame
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2001. 15:05:24
Postovi: 211
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ideja je nachisto dobra. Ali, mislim da ne treba otvarati joshjednu diskusionu grupu, bar za pochetak neka to bude samo "nova tema" tj. topic.

_________________
Intelligence is the ability to avoid doing work, yet getting the work done.
- Linus Torvalds


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.05.2002. 08:32:13 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.10.2001. 23:51:26
Postovi: 2866
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Lep predlog, ali kao sto Shomy rece, neka za sada to bude samo tema.
Pa ako se ukaze potreba za tako necim, lako cemo napraviti i forum.

_________________
------------------
GNU/Linux
Get counted! http://counter.li.org/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2002. 08:36:34 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da li iko prime

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2002. 10:11:07 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.05.2002. 15:33:21
Postovi: 4745
Godina: Dipl.
Smer: IS
Lepo je sve to sto si ti smislio, ali profesore ne zanima mnogo da se aktiviraju i pomazu studentima... barem ne u Jugi :( U trecoj i cetvrtoj godini je vec malo bolje sto se toga tice, ali opet to tesko da ces postici.
Na fonovom sajtu postoje linkovi da se provere rezultati nekih ispita tako da najvise sto bi mogli da dobijemo jesu ti linkovi. Sto bi se oni mucili da opet rade neki copy paste?
Sto se online predavanja tice... mislim da bi to bilo mnogo za njih. Svaka cast pojedinim asistentima i profesorima za koje se vidi da vole to sto rade i da hoce da pomognu, ali nazalost, takvi su retki.
Ne kazem da ne vredi pokusati, samo ne zelim da se ovde ljudi zalecu i da se nadaju odmah da je sve to sto si ti predlozio ostvarljivo. Ja sam ipak na FON-u dosta dugo i vec sam stekla osecaj za to sta ide a sta ne.
Videla sam da je na forum dolazila Goca, asistent iz operacionih istrazivanja. Goca je super covek i mislim da bi recimo ona bila vrlo rada da pomogne i objasni online ukoliko nekom nije nesto jasno iz operacionih (a verujem da ima takvih). Vredi pokusati? Neka postavi neko pitanje pa, ako Goca i dalje posecuje forum videce pitanje i najverovatnije ce se aktivirati. Drugi asistent koga bi izdvojila je Sinisa. Svi ga znamo, covek je stvarno genije i mogao bi da nam pomogne oko C++, Jave, UML-a i slicno, a verujem i da bi bio voljan.
Da se ne bi ostali asistenti/profesori osetili uvredjeni sto ih ne spominjem ovde (ako ima takvih koji posecuju forum) stacu ovde sa nabrajanjem i samo reci da se moze naci jos poneko. I bilo bi jako lepo kad bi se sami javili i rekli nesto vezano za gore izlozene ideje od kolege Zlatka.
Zlatko, jos nesto si rekao, da ima malo studenata trece i cetvrte godine koji posecuju forum. Da, to je istina, bas sam i ja gledala, bre nema nikog iz cetvrte niti apsolventa sem mene... ajde videcu da aktiviram neke ljude koje znam da nam se pridruze, ali to je sve sto je u mojoj moci trenutno. Ono sto je nezgodno je sto ovde za njih (nas) nema mnogo koristi sto se tice ispita kao za prvu i drugu. Ovo je i logicno jer prvu godinu savetuju oni iz druge, trece, cetvrte; drugu savetuju oni iz trece i cetvrte; trecu savetuju oni iz cetvrte; a ko savetuje one iz cetvrte? Pa jedino sami sebe... ???

Da ne davim vise... Lepe ideje, nadam se da cemo mozda i uspeti barem delic toga da ostvarimo i ucinimo ovaj forum jos korisnijim i za studente i za profesore i za asistente.

:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2002. 15:44:04 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ideja je bila da ne moram da gubim po 2 sata na odlazak na fax samo da bih proverio da li su rezultati uop

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2002. 17:44:33 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.10.2001. 23:51:26
Postovi: 2866
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Bio bi veoma srecan kada bi se tvoja ideja realizovala, ali ipak mislim da je to veoma tesko.
A evo i razloga zasto to mislim :

1. FF je vec "ozloglasen" kod profesora, kao mesto odakle se skidaju puskice i td. Da bi ovakva ideja bila
realizovana, trebalo bi ukloniti sav taj "nelegalan" sadrzaj.
Posto sam malo razmisljao o tome, jedina ideja koja mi se cini razumljiva, jeste da ostavimo samo ove seminarske iz pascal-a i cobol-a ali sa naznakom da je to tu "iskljucivo zbog edukacije" studenata!

2. Kao sto si i sam rekao, vecina profesora ni ne koristi racunar, ili ga koristi veoma slabo. Mada, kada bi neki od njih poceli da ucestvuju u diskusiji na forumu, i ostali bi se polako prikljucivali.

Sto se same ideje tice, ja sam se prilikom pravljena foruma i zanosio takvom idejom. Zeleo sam da napravim forum na kome ce se okupljati studenti, ali i profesori, jer kao sto sam nekoliko puta vec napisao mislim da i oni imaju velike koristi od ovog foruma.

Sto se ideje o online predavanjima tice, mislim da je to odlicna stvar! Posle toga bi nam ostali dosta kvalitetni tekstovi od kojih bi se moglo napraviti dosta kvalitetni tutorial-i, FAQ i sl.
Pa evo ti trenutno predajes linux i javu, mogli bi od toga da pocnemo!

Dakle da zakljucim, ideja je sasvim prihvaljiva, ali jel ima neko ideju kako to realizovati?Bas bih voleo da cujem vasa misljenja.
Evo za pocetak moze neko od vas starijih, koji bolje poznajete neke od asistenata da porazgovarate sa njima pa da cujemo sta oni misli o svemu ovome!

_________________
------------------
GNU/Linux
Get counted! http://counter.li.org/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.05.2002. 07:26:44 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jao zAkiLi pa ti si mene pome

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.06.2002. 18:16:29 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.10.2001. 23:51:26
Postovi: 2866
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Sorry sto sam te pomezao. Ne mogu da verujem da sam ja sve vreme bio ubedjen da si ti iz fonisa:)
Ali dobro...konacno smo se razumeli!
Nisi nista odgovorio na moju poruku!(A i niko drugi :) )

A napisao sam da bih zeleo da cujem misljenje svih vas o tome!

_________________
------------------
GNU/Linux
Get counted! http://counter.li.org/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2002. 03:16:54 

Pridružio se: 03.01.2002. 02:15:30
Postovi: 744
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
zlatko je napisao:
Jao zAkiLi pa ti si mene pome

_________________
There must be some kind of way out of here
Said the joker to the thief
Theres too much confusion
I cant get no relief


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.06.2002. 12:19:25 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.05.2002. 15:33:21
Postovi: 4745
Godina: Dipl.
Smer: IS
zAkiLi je napisao:
Nisi nista odgovorio na moju poruku!(A i niko drugi :) )

A napisao sam da bih zeleo da cujem misljenje svih vas o tome!

Sorry Zakili, ja smatram da sam odgovorila onim postom pre tvog. Ja sam za, ali kako, pa, ne znam. Ja bih pozvala Jelenu da nam se prikljuci u raspravi. Mozda bi ona mogla da nam pomogne... ipak ona provodi mnogo vremena na faxu...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.06.2002. 22:07:39 
Hall of Fame
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2002. 18:54:47
Postovi: 1962
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: OM
Jelena ovde bash i nema pravo glasa...
Mada, meni se ideja svidja, mogli bi da poradimo na tome...
Da smorimo asistente da se registruju, naravno, pod uslovom da je neko dosta chesto ishao kod nekog na vezbe ili na konsultacije...

Za pochetak, mogli bi da pozovemo vec aktivne asistente i profesore da se registruju, poshto mi se chini da je poslednjih meseci FF podignut na malo vishi nivo...

_________________
Swippleovo pravilo reda:
Ko najglasnije viče dobija reč


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.06.2002. 00:46:27 

Pridružio se: 03.01.2002. 02:15:30
Postovi: 744
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jelena je napisao:
Za pochetak, mogli bi da pozovemo vec aktivne asistente i profesore da se registruju, poshto mi se chini da je poslednjih meseci FF podignut na malo vishi nivo...

Zamislite da se asistenti i profesori zaista registruju, pocnu da posecuju forum i da nalete na primer na arioh-ove postove... mislim da bi to pokvarilo njihov utisak o celom forumu...
Opet ponavljam da nisam ni za kakvu cenzuru u bilo kojem pogledu, samo iznosim neke cinjenice koje nam bas i ne idu u prilog u nameri da realizujemo tu zamisao.
A i da nije toga ne verujem da bi ideja mogla da zazivi pre svega zbog sujete i arogancije profesora i asistenata... voleo bih da je drugacije ali proci ce jos mnogo vremena dok se stvari u nasem sistemu obrazovanja dovedu u neko normalno stanje kakvo je uobicajeno u civilizovanim zemljama.

_________________
There must be some kind of way out of here
Said the joker to the thief
Theres too much confusion
I cant get no relief


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.06.2002. 08:21:49 
Hall of Fame
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2002. 18:54:47
Postovi: 1962
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: OM
Ma daj Black preterujesh...
Profesorima je mozda udarila malo slava u glavu, ali asistenti uglavnom uopshte nisu sujetni...
Ja svaki dan vidjam asistente u klubu sa studentima, zashto ne bi dolazili i na forum...
Za profesore smo malo preambiciozni, ali ja verujem da ce bar neko hteti da nam pristupi...

_________________
Swippleovo pravilo reda:
Ko najglasnije viče dobija reč


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.06.2002. 08:43:57 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.10.2001. 23:51:26
Postovi: 2866
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Black je napisao:
Zamislite da se asistenti i profesori zaista registruju, pocnu da posecuju forum i da nalete na primer na arioh-ove postove... mislim da bi to pokvarilo njihov utisak o celom forumu...

Zbog toga postoje pravilnici koji se moraju postovati inace se poruke brisu! Kao sto je i bio slucaj sa ariohovim porukama.

_________________
------------------
GNU/Linux
Get counted! http://counter.li.org/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.06.2002. 09:01:13 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Black je napisao:
Zamislite da se asistenti i profesori zaista registruju, pocnu da posecuju forum i da nalete na primer na arioh-ove postove...

ma daj...
pa zar ti mislish da oni ne znaju da ima i ovde kretena?

znaju oni da uvek postoje neki studenti koji ih mozhda malo ne vole iz ko zna kojih razloga..

mada mozhemo da napravimo npr. konsultacije na ircu
napravimo invite only kanal
i npr podelimo profesoru na "live" konsultacijama nashe nickove sa imenima i brojem indexa, i zakazhemo mesto i vreme i server
i profesor/asistent (ili neki student) nas u to vreme invajtuje u neki svoj otvoreni kanal, i tu komotno pitamo shta nas god zanima

krajnje je prosto + izvodivo + ne moramo ni mi ni on/ona da se cimamo da idemo do faksa i chekamo pred ofisom

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group