Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 07.05.2002. 16:25:36 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.10.2001. 23:51:26
Postovi: 2866
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Kao sto mozete da vidite, posle nekolika dana "zamlacivanja" i 248 neuspelih pokusaja, uspeo sam da konvertujem bazu poruka i korisnika i da prebacim FF na novu verziju ikonboard-a!

Kao sto vidite ova verzija je mnogo naprednija! Tako da vam savetujem da svi editujete vase profile ponovo, kako bi sve funkcionisalo kako treba.

I jos nesto, ovde ima jos mnogo toga sto treba popraviti i prepraviti,a u silnoj zelji da ga sto pre prebacim (kako bi vec jednom poceo da ucim :) ) mozda sam napravi i nekoliko gresaka!
Ukoliko primetite neku od njih, javite :)
Isto tako ako zelite da pomognete u "izgradnji" novog FF-a, javite se!

Kasnije cu napisati jedan tekst o naprednijim funkcijama koje mozete da koristite na ovom forumu!

Ajd pa nek nam je sa srecom :D



Edited By zAkiLi on Maj 07 2002 at 17:29

_________________
------------------
GNU/Linux
Get counted! http://counter.li.org/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.05.2002. 17:37:48 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.10.2001. 23:51:26
Postovi: 2866
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Evo kao sto sam obecao mali tekst o naprednijim funkcijama FF-a!

Odmah na pocetku da vas jos jednom zamolim, da prvo pogledate opcije koje vam nudi "Vas Control Panel"
Poerd statistike o vasem nalogu na forumu, ovde mozete izmeniti i vas profil, azurirati forume o kojima
zelite da dobijate email obavestenja, izmeniti 'skin' (izgled) foruma, podesiti vreme, i sl.

Verovatno ste videli da na forumu postoji nova opcija za ankete!
Nadam se da ce ova mogucnost uneti malo vise zivosti na FF!
Koriscenje je krajnje jednostavno, a posto sam se lepo pomucio da sve to prevedem, ne bih da duzim pricu :)
Da ne bi dolazilo do zloupotrebe, samo moderatori mogu da pokrecu ankete, a ukoliko neko od vas
ima novu ideju za anketu, neka kontaktira nekog od moderatora ili mene (moze na mail ili preko privatnih poruka)

Kad sam vec kod PP (Privatnih Poruka) mozete da vidite da je i ova opcija veoma unapredjena u ondosu na
predhodnu verziju foruma. Sada mozete da kreirate vas addressbook. Zatim je dodata opcija kojom birate od
koga cete da primate poruke, a od koga ne! Zatim obavestenje o tome kada je user procitao poruku!
Jos nesto, kada dobijete privatnu poruku sada "iskace" mali pop up koji vas obavestava o tome!
Pored ovoga postoji i mogucnost da napravite svoje"virtualne" foldere u kojima cete cuvati poruke!
Samo da napomenem da je Inbox ogranicen i da redovno brisete nepotrebne poruke!

Da ne idem u detalje samo cu jos da nabrojim neke od brojnih izmena koje mislim da ce vam biti od pomoci:
-bolje uradjen pregled "neprocitanih poruka"
-MNOGO bolje uradjen Serach
-Naprednija lista clanova koja omogucava pretrazivanje po upitima (jos ostaje da dodam pretrazivanje po godini)
i jos mnogo toga, u ostalom, videcete sami :)

Samo jos da napisem i nesto za moderatore. Azuriranje je sada dosta olaksano. Kao sto ste mogli da vidite kada
udjete u "vas" forum u denjem delu imate opciju Moderators Control Panel iz koje mozete azurirati teme.
Sve opcije koje se nalaze tu, dobicete takodje u donjem delu tabele, kada udjete u odredjenu temu!
Kao sto vidite dodata je opcija "Postavi na vrh" koja "drzi" temu na vrhu liste, bez obzira kako su sortirane!
Ako nesto ne bude jasno, javite se ;)

I jos nesto, ako neko ima problema sa logovanjem, neka mi se javi na zakili@ptt.yu!

_________________
------------------
GNU/Linux
Get counted! http://counter.li.org/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.05.2002. 10:54:12 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
zhakili.. imash pitje za novi forum
bash sam prijatno iznenadjen :)

da nam pozhivi dugo!

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.05.2002. 17:52:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.11.2001. 17:23:58
Postovi: 1619
Lokacija: In the Air
Godina: Dipl.
Smer: IS
Rekao sam Zakili-u ali da kazem i ostalima: Nedostaje mi onaj smajli sa cvikerima i cigarom (:cool:) :(


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group