Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12.02.2010. 12:58:29 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
Pre 2 dana sam postavio 1 komentar na oglas vezan za privatne časove iz nekog predmeta.

U tom komentaru nije bilo ni reči o ceni,ni bilokakvih glupih pitanja,al na neki način sam prokomentarisao ponudu :)

Hteo sam da pomognem osobi koja je postavila taj oglas,da prenesem pozitivno iskustvo koje sam imao,jer sam išao kod nje i ona me je spremila taj ispit kroz 1 čas,što znači da veoma dobro objašnjava,da neće da ti otima novac iz džepa i slično...

Taj moj komentar je obrisan i navedena su sledeća pravila:
1. Samo pokretač oglasa ima pravo da odgovori na svoj oglas.
2. Nije dozvoljeno voditi bilo kakvu diskusiju u oglasima niti komentarisati cene, odnosno ponudе!

Mislim da su ova pravila malo glupa i zastarela,iz više razloga:
1.Pokretač oglasa može da odgovori na svoj oglas.Koja je svrha toga :zbun: da priča sam sa sobom i da njegov oglas uvek bude na vrhu :zbun: mislim da to pod hitno treba pomenuti i svaki oglas koji se otvori treba zaključati ili brisati svaki post od strane pokretača oglasa koji ima za cilj da njegov oglas uvek bude na vrhu,da do toga nebi došlo.Postoji dugme edit,ako želi da promeni svoj oglas.Takođe,ovo povlači za sobom da u oglasu treba obavezno ostaviti način na koji će se kontaktirati osoba koja nudi oglas.

2.Što se tiče pravila pod rednim brojem 2.Slažem se da ne treba komentarisati cenu,al da ponudu treba komentarista isključivo iz ličnog iskustva,a ne u fazonu da nekom pljuneš na oglas,eto tako čisto,reda radi ili zato što ima sličan oglas koji je povoljniji...

3.Slične oglase treba stavljati u jednu temu,što je već polako postala praxa,al treba još na tome raditi i napisati neka nova pravila.

4.U podforumu oglasi ima par user-a koji bukvalno postavljaju kojekakve oglase iz dana u dan.Mislim da njih treba opomenuti i predložiti im da otvore jednu,svoju temu,gde će samo postavljati svoje oglase.

Toliko od mene,a sad ste vi na potezu... :cool:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.02.2010. 13:03:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
1.Pa pise da sme da bumpuje oglas na 14 dana.Ako to radi ranije brise mu se oglas.
2. Kapiram da je zbog toga sto bi bilo mnogo posla ako bi se morao svaki post procitati i proceniti onda dal steti prodaji ili ne.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.02.2010. 13:09:38 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
Mislim da je ograničenje od 14 dana malo.Treba povećati :D

Ako je problem čitati tolike postove,koji u podforumu oglasi nema mnogo,nega angažuju još moderatora ili neka jednostavno promene pravila :cool:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.02.2010. 16:51:22 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Mislim da je fora sa zabranom komentarisanja to što ovo nije forum čija je svrha oglašavanje i reklamiranje, pa da ne bi došlo do toga da oglasi postanu ne znam ni ja šta. Oglasi su ovde više sporedna stvar. Kao i OD. Zato je npr. OD i nevidljiv za one koji se ne registruju. :)

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.02.2010. 17:23:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Oglas ima pravo jedino da edituje i na njega "odgovara" sam oglasivac, i pod tim se podrazumevaju iskljucivo dve stvari: 1) izmena oglasa u slucaju promene neke stavke odlasa (cena, nesto iz oglasa je umedjuvemenu prodao i sl...) 2) podizanje oglasa i to iskljucivo nakon isteka perioda od 14 dana, nikako pre. U prvom slucaju oglasivac je obavezan da koristi opciju "edit", u drugom "replay". Prosto i jednostavno, nema neke velike filozofije. A za ovim (ako pitas oglasivace) itekako ima potrebe :)

Sto se tice ove rasprave oko tvoje poruke, nije problem procitati oglase, nego bi problem bio validnost takvog sadrzaja. Niko ne moze da garantuje istinitost tvoje poruke, odnosno, ono sto bi konkretno bio problem je sto se time otvara mogucnost zloupotrebe takvih komentara ..mogao bi neko (npr. prjatelj davaoca oglasa, pa i sam oglasivac sa nekog drugog naloga) da napise isto to sto si i ti hteo da napises. Lepo je sto ti hoces da pomognes toj osobi, i ja licno verujem da je tako kako si ti rekao, ali kako to objasniti nekom ko nema pojma ko si ti i da li si ti na foumu vec 100 godina i da tvoji postovi imaju odredjenu tezinu, ili si npr. samo hteo da izreklamiras prijatelja i podignes njegov oglas... Nadam se da kapiras o cemu pricam.
A ako je ta osoba odlicna i ako taj oglas zaista vredi, onda za nju nema zime. Neka ona samo podize svoj oglas, a za dobre se stvari veoma brzo procuje, kao i za lose :)

Sto se tice stavljanja oglasa u jednu temu, sve sto vidimo da bi moglo da se spoji, to i spojimo ...naravno ne mozemo bas uvek isve da uocimo i logicno je da napravimo i neki propust, zato ako ti se nekad ucini da bi nesto bilo dobro spojiti, imas opciju "prijavi poruku" kao i mogucnost slanja PP moderatorima oglasa, pa javi to sto si uocio. Trenutno oglase uredjujemo i redovno pratimo Strategylover, Pedja i ja.

Takodje i za ove "pametnjakovice" sto vise puta stavljaju jedan isti oglas ili pokusavaju da izvedu razlicite malverzacije, cim ih uocimo ne sledi im opomena vec momentalan ban. Mislim da nam je ovo i najveci problem, jer je tesko pratiti ko sve ostavlja istu poruku vise puta (zato sto mnogi od njih koriste jednu slabu stranu podforuma: naime, svako u oglasima moze da edituje, pa samim tim i obrise, svoju poruku. Ako je ta poruka jedina u temi, onda se brisanjem te poruke automatski brise i tema. To neki zloupotrebljavaju da bi nakon par dana obrisali svoju temu i postavili identicnu novu. Na taj nacin se podigne oglas u roku kracem od 14 dana, a da ne ostane pisani trag o tome). Kad uocimo da neko to radi, banujemo ga bez pardona, ali pored mnostva slicnih oglasa, tesko je uociti da li se uvek radi bas o istom oglasu i oglasivacu, pa nam se moze desiti da nekog ne primetimo (barem u pocetku). Zato bih za ovo zamolio, ne samo tebe, vec i sve ostale forumase koji malo redovnije prate Oglase, da ako uocite nekog ko to radi, da nam posaljete PP i skrenete paznju na doticnog korisnika. Jer, na srecu, kad na nekog posumnjamo i stavimo ga "pod kameru", tada ga je veoma lako uloviti ukoliko to zaista i radi :)

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.02.2010. 19:48:04 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
Opširno i razumljivo objašnjenje koje u potpunosti ima logike :D

Možda treba samo da uključite još neke moderatore na nekim podforumima,kao što su oglasi i da povećate tih 14 dana na 20 na primer i to je to :cool:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.02.2010. 15:37:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
Glavni problem u podforumu "Oglasi" je nekorektnost pojedinih oglashavacha!
Evo i zashto:

1. Svi zele da im je oglas na vrhu strane, a to nije moguce jer NISU JEDINI kojima je potrebno da neshto ponude/kupe! I onda kao idioti krecu da se utrkuju chija ce tema da bude na vrhu tako shto spamuju forum.

Imali smo na primer lika koji je u jednom danu tri puta otvorio identichnu temu iako je vec imao ostavljen oglas, ali i mnogo ljudi koji su pratili njegov primer i na svakog dana ostavljali istu poruku u temi za domove npr.

- Zato je uvedeno pravilo od 14 dana.

2. Dalje, ima i laznog predstavljanja. Samo asistenti rade seminarske radove? Samo experti sa ogromnim iskustvom rade prevode? Nije nego.
I povrh svega, svi koji hvale njihov rad su sveze registrovani sa po samo jednom porukom hvale njihov rad. Takve poruke su podizanje teme na kvarno, kao i pokushaj da se doda tezina takvom oglasu.

- Zbog tih 'pohvala', ali i da bi se sprechilo pljuvanja (od strane konkurencije), uvedeno je pravilo da samo autor odgovara tj. dopunjava svoj oglas!

3. Poshto ima oglashavacha koji bi na kvarno da podignu temu na vrh strane pre isteka od 14 dana, oni se koriste trikom 'brisanja teme'. Sachekaju par dana, obrishu temu i postave identichnu.

- Potrebno je malo vremena, ali chim se otkriju sledi ban bez upozorenja. Nije neka kazna, ali ne vidim shta josh mozemo...

4. Grupisanje oglasa u teme se primenjuje samu u sluchaju kada ih ima puno i tichu se iste stvari.
Nema svrhe da svakome dodelimo temu. Uz to, ni ove teme koje vec postoje ljudi ne poshtuju. Lenjost, nevaspitanje, arogancija - shta god da je, ljude MRZI da pogledaju pravili i isposhtuju osnovnu kulturu foruma. Ma, svet se vrti oko njih, za njih pravila ne vaze...

Zasad se razmatra opcija da se Oglasi uchine nevidljivim za neregistrovane korisnike, chime bi se smanjio broj registrovanih koji su tu samo da neshto prodaju i vishe ih nema. FF je namenjen studentima i kolegama a ne pijachnoj prodaji i zaradi na studentima!

Mozda ima i neki drugi nachin, ali dosad ga niko nije izneo...

Jer ochito je da sami studenti NISU zainteresovani za rad i foruma.
Ovaj podforum, iako namenjen unapredjivanju foruma sluzi ima najmanju posecenost i koriste ga samo za kritikovanje, ne i za predloge...

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.02.2010. 15:57:40 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
Još jedno lepo objašnjenje.

Imam ja 1 predlog.Zašto jednostavno nebi uključili još neke moderatore,koji bi imali ulogu da odobravaju oglase.Znači,ako hoćeš oglas da postaviš,pošalješ moderatoru na pp i ako je oglas u redu,moderator ga postavlja. :zbun:

Jeste malo komplikovano,al mislim da je možda ta varijanta bolja od svih ovih prethodnih :)

Jedina varijanta koja mi se sviđa je sa nekim ograničenjima.Ovaj forum je studentski forum i samo tome treba da služi.Mislim da bi bilo korektno da se postavi još neko ograničenje,u vidu broja poruka koje je user na ovom forumu postavio-tipa 20 :D

Ako vam je potreban mod za podforum oglasi,rado ću vam pomoći,pošto ionako svaki dan navraćam i zadržavam se ovde barem 10 minuta :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.03.2010. 12:09:24 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.02.2008. 17:23:56
Postovi: 3567
Godina: Padobranac
Smer: IS
Strategylover je napisao:
Pravila su dopunjena 14.03.2010. god.
(Svi komentare, primedbe i predloge ostavite u podforumu "Pitanja i Predlozi")

Ako nije problem, molim te samo oboji drugom bojom dopunjene delove. Ne bih da čitam sve ponovo, a i verovatno ne bih ni video razlike. Mislim da govorim u ime mnogih.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.03.2010. 12:33:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
Citiraj:
Pravila za postavljanje malih oglasa

Pre postavljanja oglasa, obavezno pročitajte ova pravila jer će se ona dopunjavati s vremena na vreme, te da se ne bi postavljale teme tipa “Zašto mi je obrisan oglas?“.


1. Podforum Oglasi je jedino mesto na forumu gde studenti mogu da postavljaju male oglase. Oglasi služe baš kao i mali oglasi u novinama. Oglasi nisu ograničeni isključivo na stvari vezane za fakultet, ali imajte obzira da je ovo studentski forum a ne buvlja pijaca!

2. Strogo je zabranjeno tražiti, odnosno nuditi proizvode ili materijale (ili bilo šta drugo) što je zakonom zabranjeno kao i nedozvoljena sredstva koja omogućavaju varanje na ispitima! Takvi oglasi će se odmah brisati.

3. Članovi kojima prvi (ili medju prvim) postovima bude oglas, a bude očigledno da su se samo zbog toga registrovali, takođe će snositi posledice tj. biće im uklonjen oglas.
Oglasi treba da služe kao dodatna pogodnost starim i postojećim članovima, a ne kao besplatan vid oglašavanja ljudima koji su na Forumu samo zato jer ih mrzi da plaćaju Male Oglase.
Iz ovog pravila se izuzimaju oglasi vezani za FON, tj: oglasi za kupoprodaju udžbenika, oglasi za razmenu grupa za slusanje nastave, oglasi za razmenu domova i čip kartica.


4. Nemojte postavljati po jedan oglas za svaku pojedinačnu stvar. Stavite sve u jedan oglas, osim ako u jednom oglasu prodajete, a u drugom kupujete.

5. Najstrožije je zabranjeno da naslov teme bude napisan sa CAPS LOCK-om tj. velikim slovima.

6. Oglašavač treba u oglasu da navede način kontaktiranja i ostavi potrebne podatke za to.
Ukoliko je zaboravio da na navede, nemojte ga pitati u samoj temi već koristite privatne poruke!
Ukoliko postavljate oglas za nekog drugog, brata/druga/poznanika, obavezno to i navedite da bi se izbegle eventualne komplikacije.


7. Nije dozvoljeno voditi bilo kakvu diskusiju u oglasima niti komentarisati cene, odnosno ponudе! Kada neko postavi oglas, ima potpuno pravo da fomira pojedinosti u njemu kako god želi, pod uslovom da se sadržaj oglasa ne kosi sa pravilnikom FonForuma.
Svako komentarisanje u malim oglasima se sankcioniše!
Postovi tipa "jaka ti je cena", "ima kod mene za manje pare", "ti si lud", "ovo je dzabe" i slični komentari vuku posledice tj kazne - prvo opomenu a zatim i ban (udaljavanje sa foruma) ukoliko se ponovi.
Svako ima pravo da svoju robu ceni koliko god želi. Poštujte to, iako se možda ne slažete. Svako komentarisanje, makar i šaljivo može da šteti, čak osujeti nameru prodavca da svoju robu proda. Takođe, svako ima pravo da ponuđenu robu kupi ili ne kupi, bez ikakvih pritisaka. Ukoliko vam nešto u vezi oglasa nije jasno kontaktirajte pokretača oglasa i zatražite dalja objašnjenja.


8. Samo pokretač oglasa ima pravo da odgovori na svoj oglas i to kako bi objavio da isti nije više aktuelan (delimično ili u potpunosti) ili kako bi ponovo promovisao oglas (podigao oglas na vrh strane).
Strogo je zabranjeno odgovaranje na oglas u roku od 14 (četrnaest) dana od postavljanja istog ili od poslednjeg odgovora od strane pokretača oglasa radi aktuelizacije, odnosno podizanja oglasa na vrh strane; osim u slučaju da oglas više ne važi. Ovo nije pijaca, već studentski forum. Takvi odgovori će biti brisani, a primeti li se da pokretač oglasa primenjuje istu praksu, oglas će biti brisan u celosti.
Oglas se može osvežavati opcijom “izmeni“ kao i bilo koja druga poruka na forumu. Izmena oglasa na ovaj način ne podiže oglas na vrh strane. Koristite ovo kako bi ispravili greške ili promenili stavke.
Nije dozvoljeno uklanjanje već postojeće teme i zatim otvaranje identične samo da bi dospela na vrh strane. Time ćete samo zaraditi momentalni ban i uklanjanje vašeg oglasa.

9. Oglas se automatski briše posle 90 dana ako se oglasivač ne oglasi "podizanjem" ili posle realizacije.

10. FonForum nije odgovoran za bilo kakve probleme nastale u kupoprodajnim transakcijama. To je odnos isključivo izmedju prodavca i kupca. Ukoliko se ustanovi da određeni član foruma planski vara ljude, bilo da je kupac ili prodavac, FonForum će se potruditi da takva osoba ili osobe budu zauvek odstranjene sa FonForuma.

Preporučujemo da oglas postavite na više mesta na Internetu kako bi se povećale šanse da ostvarite kupoprodaju.

Molimo vas da se pridržavate ovih pravila!
Hvala!

FonForum Tim

Zahvaljujemo se RazbojNick-u na pomoći oko izrade ovog pravilnika.

Boldovao sam najbitnije.
Postoje josh neke manje izmene, ali to su izmene tipa red rechi u rechenici a ne izmena samog pravila...

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.03.2010. 21:48:36 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.02.2008. 17:23:56
Postovi: 3567
Godina: Padobranac
Smer: IS
^ Hvala. :)

Pravilo 3 je odlično i stvarno je bilo potrebno. Po pravilu 9, uskoro bi podforum "Oglasi" trebalo da postane gotovo prazan? Mislim, to je dobro. :) Otprilike će u svakom trenutku biti ukupno dve stranice oglasa, što je sasvim ok.

Imam i jedan predlog za uređivače podforuma, a to je da se obrišu sve "sticky", kao i objedinjene teme. Mislim da bi svako trebalo da otvori novu temu za svoj oglas (ukoliko je u skladu sa svim pravilima), čak iako već postoji određeni broj oglasa sličnog tipa. Voleo bih da čujem još nečija mišljenja o ovom pitanju.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.03.2010. 22:19:22 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Bas su namerno sve slicne teme objedinjene u sticky da bi se svi lakse snalazili i brze nalazili sta im treba.

Koja bi prednost bila da se razjedine?

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.03.2010. 23:50:59 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.02.2008. 17:23:56
Postovi: 3567
Godina: Padobranac
Smer: IS
Pa upravo te objedinjene teme imaju veliku manu da je nečiji, potencijalno veoma kvalitetan oglas, skriven među gomilom drugih koji ga okružuju (bilo povoljniji ili ne). Tako da pojedinačni oglasi imaju manje šanse za uspeh.

I još nešto - prvi oglas koji je postavljen u toj objedinjenoj temi već odavno nije aktivan, a on se prvi pojavljuje kada otvorite temu. To u stvari važi za prvih nekoliko oglasa.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.03.2010. 10:38:09 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa pazi, podjednako bi neki "kvalitetan" oglas bio sakriven i da su odvojene teme jer bi bio medju svim vrstama oglasa i tako bi jako brzo presao na drugu stranu koju retko ko otvara.

Ovako, ukoliko nekoga interesuju domovi npr, znace da su mu svi relevantni oglasi tu na jednom mestu i normalno je da ce sve da ih pogleda. A i osoba koja je okacila oglas ne mora da brine da li je oglas otisao na drugu stranu, pa da cima i sebe i nas sa bumpovanjem, vec je samo potrebno da javi ukoliko oglas vise nije aktuelan.

Jedino to sto si rekao za pocneti oglas, ali i to ce se srediti.

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.10.2011. 17:58:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.11.2010. 18:46:59
Postovi: 31
Godina: III
Smer: IS
Zasto ne mogu da postavim oglas? Nisam krsila pravila a u donjem desnom uglu mi pise

Možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Možete menjati vaše postove u ovom forumu
Možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

???

_________________
Some people never go crazy - what truly horrible lives they must live :cupavi:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.10.2011. 18:02:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Mozes da postavis oglas tj temu, samo je zakljucano odgovoranje na postove, posto je zabranjeno komentarisanje oglasa. Po isteku 14 dana mozes odgovoriti na svoj oglas da ga podignes na vrh ili da iskoristis opciju bump(bring my post up) koja postaje vidljiva u vidu linka nakon isteka 14 dana.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.10.2011. 18:07:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
kungfu je napisao:
E okej,posto je u oglasima zbrka,predlazem sledece:

-da bude kao prosli put tema za svaku godinu,tj "prodaja/kupovina knjiga za _ godinu",jer ovako moram da listam celu temu da bih nasao neku knjigu.. Vuat du ju tink?


+ je ova tema zakljucana trenutno,ne moze ni da se pise u njoj

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.10.2011. 18:20:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
problem je što ima ljudi koji prodaju knjige za više godina.. gde njih svrstati? jedino da se cepa oglas.. ali to bi stvarno bio pain in the ass za moderatora

ne znam... izjasnite se svi.. ako treba grupisacemo

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.10.2011. 18:24:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
pa jbg,ne verujem da im je preveliki cim da kliknu 5,6 puta vise, da pokriju sve godine..

Msm,da ne bude da kenjkam i ja, samo sam predlozio da bude kako je bilo prosle godine;ako mislite da vam je komplikovanije, ko mene sisa xD

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.10.2011. 19:13:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Sedeći Bik je napisao:
Zasto ne mogu da postavim oglas? Nisam krsila pravila a u donjem desnom uglu mi pise

Možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Možete menjati vaše postove u ovom forumu
Možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

???


Tek sad sam skontao sta me pitas, tj da se rad o odgovaranju na poruke. Sad cu da pogledam podesavanja foruma, ni ostali korisnici ne mogu da odgovaraju na teme iz nekog razloga.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.10.2011. 19:17:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ok sada radi. Nesto smo eksperimentisali sa podforumom oglasi pre par meseci pa su izgleda ostala podesavanja da korisnici ne mogu da odgovaraju na poruke.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.10.2011. 19:29:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
ja sam mislio da smo mi to uradili namerno :D ..onda kad smo uključili bumpovanje, zaključili smo da više nema potrebe za odgovaranjem u istoj temi. vlasnik može da bumpuje i da edituje, a svi ostali koriste PP ili otvaraju novu temu za svoj oglas :)

kungfu,
oglase moderiše valdevit, ja povremeno kad naletim isto počistim što vidim da treba. Meni je problem pošto više ne znam koji je predmet na kojoj godini i da li ima predmeta koji su različitim smerovima na različitim godinama studija (znam da je pre bilo tako nešto.. npr kvalitetlije slušaju neki predmet na IV a taj isti predmet ISovci slušaju na III). Ako valdevit ima vremena i hoće to da razvrstava ja nemam ništa protiv, samo ja u tome ne mogu da mu pomognem.

Ili ako hoćeš kungfu ti time da se pozabaviš, ubacićemo te u tim za Oglase?

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.10.2011. 19:53:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Vi's, mozda i jesmo. Ja sam malo izlapeo :D Lose smo zakljucili onda, nekako nam je promaklo postojanje ovih zajednickih tema :D

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.10.2011. 20:15:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
jbbga.. bilo je ili to ili da brisemo kad god neko odgovori u nekoj temi koja nije zajednicka :)

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.10.2011. 23:18:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.11.2010. 18:46:59
Postovi: 31
Godina: III
Smer: IS
Hvala :)

_________________
Some people never go crazy - what truly horrible lives they must live :cupavi:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group