Započni novu temu Odgovori na temu  [ 157 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2009. 11:36:00 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
a tokom te podrške promeni title ispod imena....opet kasniš mesecima :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2009. 22:02:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2008. 23:11:55
Postovi: 4202
Lokacija: Jerk-ovic Bros.
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ako treba nešto oko popravke i ja ću pomoći. Samo da se ne programira. :D

_________________
Potpis.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.05.2009. 08:56:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Poslao: Pon Apr 13, 2009 10:10 pm,
::manjak je napisao:
Sacekajte jos malo. Sledece nedelje cemo znati da li ce opcija 1 da upali, a sanse su 80% :)


i da ste se dogovili i da niste, moglo je ovde neko obavestenje da padne (nikad mi nece biti jasno, zasto svi koji ne uspeju da ostvare ono sto su hteli jednostavno iskuliraju temu u nastavku, nije to sramota, samo nam javite da znamo na cemu smo :) )

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.05.2009. 12:21:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Joj a znam. :( Nije da je sramota nego dok postoji i najmanja sansa da nesto uradimo glupo mi je da kazem definitivno nista od toga a jos gluplje da kupujem vreme i govorim bice, bice :D

Mislim da je najbolje da nastavite vi sa vasom akcijom a mi ako uspemo da izdejstvujemo jacu masinu jos bolje, od viska ne boli glava.

Takodje, Fonis je zainteresovan da ucestvuje u vasoj akciji. Da skratimo pricu, kolko para vam treba? :D :P

Sta sve imate od hardvera i koliko para imate, koliko je jos potrebno? Jesam ja dobro ukapirao da vi imate sve sto je potrebno samo da se nadjete i zbudzite to ili ne? :)

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2009. 23:22:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.05.2003. 14:01:17
Postovi: 3331
Lokacija: Fontana NBG
Godina: Dipl.
Smer: IS
I ? jel se radi nešto povodom servera? Forum se i dalje vuče ko prebijen pas...strašno... :udri:

_________________
A Smile Can Hide A Thousand Words..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2009. 23:50:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.01.2005. 16:26:56
Postovi: 4649
Lokacija: NBGD
Godina: Dipl.
Smer: ME
ja sam za to da mi ipak organizujemo ono dobrovoljno prikupljanje sredstava, eto taman posle beerfesta neki dan, tad ce se vec svi vrnuti u bg pred pocetak roka..

_________________
UAT&LTS!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.09.2009. 03:10:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.11.2007. 19:12:54
Postovi: 3863
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Oce li biti od ovog ista, ili ne? :(
Realno, sad je sjajno vreme za neko prikupljanje love.U toku je prijava ispita za oktobar, pa ide Open Day, u medjuvremenu pivnice. U roku od 10ak dana moze, bez nekog cimanja, da se skupi dovoljna suma...

Edit: Evo npr, nek se stavi neka drvena kutija pored one za prijavu ispita, a moderatori nek otvore nove teme u svim potforumima "Fon info" i "Ispiti", u kojima obavestavaju forumase o akciji.
U slucaju da ne dozvole kutiju na fonu (a ne vidim zasto ne bi, ipak je u pitaju server za studenske projekte na Fon-u), ja sam sigurna da ce svakoga dana, do kraja isitnog roka, bar jedan od forumasa biti na fax-u/uciti u citaonici i sl., pa mozemo i tako, naizmenicno par dana da skupljamo pare. Ili da zamolimo da se postavi u biblioteci ta kutija na par dana...
Pretpostavljam da ce na Open Day-u forum opet imati svoj stand, i npr, tim danom mozemo zavrsiti nasu akciju prikupljanja novca :)

I npr, sa svim tim pocnemo danas :D

_________________
What is essential is invisible to the eye.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.09.2009. 03:19:50 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.06.2003. 01:21:05
Postovi: 4177
Lokacija: beograd/vračar
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Verujem da se najviše čekam ja, jer sam rekao da ću pokušati da sredim server. Gde je tu zapelo ja i dalje nisam siguran. Drugar mi je rekao da je sve ok i da nema problema i da će biti servera i da će se sve rešiti ubrzo... i to bi pre mesec i više dana. Okrenuću ga danas kad se naspavam da vidim dokle je sve stiglo i oće li biti išta da bi znali šta da radimo. Inače podržavam naravno akciju prikupljanja para ako ovo moje propadne, a čak i da ne propadne opet sam voljan dati pare za voljeni forum pa neka se koriste za druge stvari :) Uvek ima gde se mogu uložoiti parice u hardware :)

_________________
"Veruj u svoje snove, samo ih ti možeš ostvariti!" - Le mois


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.09.2009. 15:58:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Evo i ovde kacim obavestenje:

Ljudi, nema nam druge nego da sami skrpimo ovaj nas server. Definitivno smo doneli odluku da pokusamo sakupiti novac i kupiti neku pristojnu masinu koja bi nam omogucila normalno funkcionisanje i Foruma i svih ostalih studentskih projekata.

Prvo okupljanje i prvo prikupljanje novca ce biti sad u sredu (30. septembra) na Open Day-u

Novac cemo sakupljati u vise navrata, sad na OD-u, a napravicemo i par dobrotvornih Pivnica u toku sledece nedelje. Necemo fiksirati svotu koju dajemo, davace ko koliko moze. Ja ili neko iz FF tima ce ovde redovno kaciti obavestenja o prikupljenoj sumi, pa cete u sve biti upuceni.

Za sve koji ne znaju o cemu se radi, neka procitaju ovu temu i temu u Opstoj diskusiji:
http://www.fonforum.org/viewtopic.php?t=13669

tu je ceo istorijat problema, od nastanka pa sve do danas.

Eto, toliko. Dodjite na Open Day ukoliko ste u mogucnosti i podrzite akciju. FONForum ce imati svoj stand medju studentskim organizacijama (kao i prosle godine), bice nas forumasha svuda po faksu i oko njega, lako cete nas pronaci :)
vidimo se.

p.s. Manjak, ako ste voljni da se i FONIS ukljuci, molim te razglasi ovo i medju clanovima FONISa, svakako ce nam i vasa podrska mnogo znaciti. :)

p.s.s ukoliko ne mozete licno da dodjete, a poznajete nekog od moderatora na forumu, mozete se njima slobodno obratiti i dati im novac, oni ce proslediti gde treba.

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.12.2009. 18:08:16 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.02.2008. 17:23:56
Postovi: 3567
Godina: Padobranac
Smer: IS
Verovali ili ne, prošlo je skoro 3 meseca od poslednje novosti. Dajte admini, šta se dešava sa odlukom fakulteta i gde su naše prikupljene pare?!? :P


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.12.2009. 21:25:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
verovatno cete ih svi dobiti nazad (pare).

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.12.2009. 00:46:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.02.2008. 10:08:31
Postovi: 2620
Godina: Apsolvent
Smer: IS
bolje stavite na neki racun foruma, pa da se potrosi kad treba. ljudi koji su dali ne racunaju na te pare...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.12.2009. 00:47:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.09.2007. 13:37:37
Postovi: 1181
Lokacija: Kod Goranceta sam...:D
Godina: IV
Smer: IS
^^ :zbun: zasto?????

_________________
Teardrop..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.12.2009. 03:08:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Najpre zbog razloga koje je naveo Mr.Anderson. Mada je i on dobio PP 22. novembra, tako da nije proslo 3 meseca od poslednje novosti, ali svejedno previse je ...fakultet je 4. novembra "odobrio 50.000 dinara" da se kupi famozna serverska masina. Koliko sam razumeo Martic je potpisao nalog i predao ga Vujinu (sefu racunskog centra) i Vujin je trebalo da uzme tih 50.000 i od njih kupi nama taj racunar. Ali od tad ni traga ni glasa celoj stvari ...da li racunski centar nema volje ili nema para, ne znam, a u principu mi nije mnogo ni bitno, jer ja na dalji tok situacije nemam ama bas nikakvog uticaja. Taj dogov/pregovor sa faksom su vodili Zakili, Rastko i Djekic (Djekic u ime FONISa).

U poslednjem razgovoru koji sam imao sa Rastkom preko gtalka pre mesec dana (20. novembra), predlozio sam da se od ovih nasih para kupi to sto se moze kupiti (kako je i planirano, ako se pregovori sa faksom izjalove) i da se na tu pricu sa fakultetom stavi tacka. On je insistirao da se ide na izvlacenje tih 50.000. dinara, tj nije hteo da odustane.

Od tad je evo prosao jos jedan mesec, ali rezultata jos uvek nema. Uz to, niko to vise ni ne spominje. Meni je vise iskreno imuka da po hiljaditi put saljem mail sa pitanjem "Jel ima nesto novo oko servera?" ...cak i ako se nema vremena ili volje da se po tom pitanju nesto uradi, bio bi red da se i to kaze ...ili makar samo da kazu u cemu je problem, pa da pokusamo zajedno to da resimo, a ne ovako da se igramo zmurke.

Ali ono sto mogu da uradim jeste da barem vama vratim novac i to cu vrlo rado i uciniti. Na svu srecu, nijedan dinar nije otisao iz kase (sve je kod Mandarine, ali to je meni isto kao i da je kod mene, ...cak i bolje, jer u nju imam vise poverenja nego i u sebe samog :) ) Spisak smo vodili, tako da tacno znamo kome i koliko treba vratiti. Kontaktiracu licno svakog od vas i dogovoriti se kad i gde da vam dostavim novac...

I uzasno mi je krivo sto ce se to sve tako zavrsiti, ali ne zelim da mi koji smo dali novac ispadnemo magarci i da se nadje neko pametan sa strane i kaze: "eto vidis, dobro je sto i ja nisam dao!" ...ako se izvuce od faksa 50.000 to je 500 evra, duplo vise nego sto smo mi sakupili ...neka od tih para onda lepo kupe ceo server, ove nase im i onako nece biti od neke pomoci ...ako se ne izvuku pare od faksa, nek se prepusti lepo cela stvar nekom drugom, ko ce umeti nesto da uradi po tom pitanju... ...pa kad se takvi uslovi steknu, vi cete se lako opet dogovoriti medjusobom i ako treba opet sakupiti novac ...sad se pokazalo da ocigledno jos uvek nije vreme za tako nesto.

I generalno, mislim da mi matori mnogo kocimo Forum ...treba to prepustiti vama mladjima ..da pocne konacno nesto da se desava ...Zakili i Rastko odavno ni ne dolaze na Forum (rade i jednostavno ne stizu). Ja nemam pristup bazi na serveru i uopste na admin funkciju sam doleteo vise kao ispomoc jer je u jednom trenutku na Forumu bio zavladao haos jer prakticno nijedan admin nije bio online vise od mesec dana, a bilo je potrebe za intervencijama sa administratorskog naloga. Ks Ks i ja smo trazili da mene postave za dodatnog admina jer, ajde, kao poznajem ih sve privatno i manje vise sam cesto s njima u kontaktu ...i eto, tako to funkcionise sve do danas. A itekako se primecuje da je cela stvar debelo "pod rucnom".

A ima ljudi koji bi bili sposobni da preuzmu brigu o Forumu, to sam video ... i koji su iskazali volju da se time pozabave i koji imaju i dovoljno znanja da to urade...

Voleo bih kad bi se Rale i Zakili ukljucili barem u ovu temu i kad bismo uspeli bar neki dogovor zajedno da postignemo ...i FONIS ...tu je i FONIS u celoj prici, necu ni njih da preskocim ...i oni se kriju ko zec iza kupusa i pametno cute, jer ih niko nista ne pita :) ...a prema dogovoru FONIS treba da preuzme administraciju tog servera (ne FONForuma, nego Servera za koji se borimo i na kome ce se nalaziti, izmedju ostalih studentskih projekata, i FONForum) ..i to je OK, to je logicno i dobro resenje jer su oni jedina zvanicna studentska IT organizacija na FONu ...po svoj logici stvari FONIS bi trebalo da okuplja ljude koji su kadri (imaju dovoljno znanja i interesovanja) voditi racuna o serveru. To bi fakticki bila i praksa FONovcima-ITovcima, a ne da se cela stvar prepusti fakultetu i racunskom centru (sto bi bila druga solucija) i na taj nacin se odvoji od studenata ...ali nije uredu da se i FONIS ne javlja po pitanju servera ...jer ovo je mesto gde se studenti medjusobno susrecu i razmenjuju svoja misljenja ..evo prozvacu Manjka, prozvacu i DJekica, pa neka kazu sta imaju slobodno ..procitace i oni sve ovo pre ili kasnije ...a ovo mogu i svi ostali da citaju ...i treba svi da citaju ...to je dobra strana ovakvog vida komunikacije ...nema nista ispod tepiha :)

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.12.2009. 10:57:03 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Meni se cini da je Rastko bio spomenuo da se ceka sledeca godina za kupovinu servera jer su potrosene sve budzetske pare za hardver za ovu godinu, pa se prakticno ceka nova budzetska godina. :D

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.12.2009. 11:46:41 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.02.2008. 17:23:56
Postovi: 3567
Godina: Padobranac
Smer: IS
Uff trčko, otvorio si mnoga pitanja i podelio i neke informacije koje nismo znali.

runner je napisao:
...fakultet je 4. novembra "odobrio 50.000 dinara" da se kupi famozna serverska masina. Koliko sam razumeo Martic je potpisao nalog i predao ga Vujinu (sefu racunskog centra) i Vujin je trebalo da uzme tih 50.000 i od njih kupi nama taj racunar. Ali od tad ni traga ni glasa celoj stvari ...da li racunski centar nema volje ili nema para, ne znam, a u principu mi nije mnogo ni bitno, jer ja na dalji tok situacije nemam ama bas nikakvog uticaja. Taj dogov/pregovor sa faksom su vodili Zakili, Rastko i Djekic (Djekic u ime FONISa).

Ukoliko je Martić stvarno potpisao nalog i predao ga Vujinu koji je trebalo da kupi računar, onda je Vujin odgovorno lice i krivac za to što se ništa nije desilo do sada. Postoje dve mogućnosti za to: Prva je da je Vujin, misleći da je to novac generalno namenjen RC-u, a ne nekom konkretnom projektu kao što je kupovina novog studentskog servera, stavio te pare lepo sebi u džep, pošto je on, jelte, šef RC-a. U tom slučaju možemo da pokrenemo krivični postupak protiv njega jer je proneverio pare. To naravno ukoliko bilo gde u arhivi FON-a postoji kopija tog naloga. Druga mogućnost je da nalog nije bio dobro definisan, u smislu da recimo piše nešto tipa "Računskom centru se odobrava 50.000 dinara za kupovinu nove i poboljšanje stare opreme, zamenu neispravnog hardvera i podizanje opšteg nivoa kvaliteta računara". U tom slučaju, ne možemo ništa da uradimo, osim da pokušamo da se žalimo da je taj novac bio namenjen za kupovinu studentskog servera, ali da je došlo do nesporazuma. Bottom line is... Treba odmah juriti tog Vujina jer on raspolaže (ili je raspolagao) tim novcem. Takođe, mislim da jedan student ne može ništa sam da uradi jer je samo mrav u poređenju sa slonovima (ili bolje konjevima :P) koji upravljaju fakultetom. Ali dovoljan broj mrava vrlo brzo i efikasno završava poslove jer je ključ u broju.


runner je napisao:
U poslednjem razgovoru koji sam imao sa Rastkom preko gtalka pre mesec dana (20. novembra), predlozio sam da se od ovih nasih para kupi to sto se moze kupiti (kako je i planirano, ako se pregovori sa faksom izjalove) i da se na tu pricu sa fakultetom stavi tacka. On je insistirao da se ide na izvlacenje tih 50.000. dinara, tj nije hteo da odustane.

Iskreno, i ja mislim da je ono što smo mi skupili premalo za bilo kakvo iole ozbiljno rešenje.

runner je napisao:
Od tad je evo prosao jos jedan mesec, ali rezultata jos uvek nema. Uz to, niko to vise ni ne spominje. Meni je vise iskreno imuka da po hiljaditi put saljem mail sa pitanjem "Jel ima nesto novo oko servera?" ...cak i ako se nema vremena ili volje da se po tom pitanju nesto uradi, bio bi red da se i to kaze ...ili makar samo da kazu u cemu je problem, pa da pokusamo zajedno to da resimo, a ne ovako da se igramo zmurke.

A kome konkretno šalješ mailove?

runner je napisao:
Ali ono sto mogu da uradim jeste da barem vama vratim novac i to cu vrlo rado i uciniti. Na svu srecu, nijedan dinar nije otisao iz kase (sve je kod Mandarine, ali to je meni isto kao i da je kod mene, ...cak i bolje, jer u nju imam vise poverenja nego i u sebe samog :) ) Spisak smo vodili, tako da tacno znamo kome i koliko treba vratiti. Kontaktiracu licno svakog od vas i dogovoriti se kad i gde da vam dostavim novac...

Cenim to što hoćeš da nam vratiš novac i cenim to da je mandarina osoba na koju možemo da računamo i imamo poverenja u nju što se tiče novca. Ali ne radi se o tome. bata_shukilo je u pravu - ljudi ne samo što ne računaju na te pare, nego su već i zaboravili da su ih ikada dali. Kada je već takvo stanje, baš je bolje iskoristiti taj novac na bilo koji koristan način, kada smo se već tako složno okupili i skupili novac (hvala mandarini na cimanju i vođenju evidencije). Naravno, još uvek je primarno da to bude za taj server, ali neka stoje pare, ko zna za šta još mogu da zatrebaju. Osim ukoliko mandarini nije problem da ih čuva. :) Takođe, mislim da bi vraćanje para svima bila dodatna demotivacija za bilo kakvo buduće cimanje oko servera ili neko skupljanje novca.

runner je napisao:
I uzasno mi je krivo sto ce se to sve tako zavrsiti

Misliš užasno bi ti bilo krivo kad bi se to sve tako završilo. :)

runner je napisao:
ali ne zelim da mi koji smo dali novac ispadnemo magarci i da se nadje neko pametan sa strane i kaze: "eto vidis, dobro je sto i ja nisam dao!"

To bi bilo samo u slučaju kada bi mandarina otišla u kazino, na ruletu stavila 250 evra na crveno i izgubila... :P Zapravo... To uopšte nije loša ideja... Pošto su svi već odavno otpisali te pare, mogli bismo da stvarno odemo na rulet i imamo 50% šansu da 250e pretvorimo u 500e :evil:

runner je napisao:
...ako se izvuce od faksa 50.000 to je 500 evra, duplo vise nego sto smo mi sakupili ...neka od tih para onda lepo kupe ceo server, ove nase im i onako nece biti od neke pomoci

Hoće. Znaš li koja je razlika između servera od 500e i servera od 750e? Veeelika. :D

runner je napisao:
...ako se ne izvuku pare od faksa, nek se prepusti lepo cela stvar nekom drugom, ko ce umeti nesto da uradi po tom pitanju... ...pa kad se takvi uslovi steknu, vi cete se lako opet dogovoriti medjusobom i ako treba opet sakupiti novac ...sad se pokazalo da ocigledno jos uvek nije vreme za tako nesto.

Kao prvo, ukoliko je tačno to za Martića što si rekao, pare su već izvučene od faksa, samo su očigledno otišle u pogrešne ruke ili na pogrešno mesto.

runner je napisao:
I generalno, mislim da mi matori mnogo kocimo Forum ...treba to prepustiti vama mladjima ..da pocne konacno nesto da se desava ...Zakili i Rastko odavno ni ne dolaze na Forum (rade i jednostavno ne stizu). Ja nemam pristup bazi na serveru i uopste na admin funkciju sam doleteo vise kao ispomoc jer je u jednom trenutku na Forumu bio zavladao haos jer prakticno nijedan admin nije bio online vise od mesec dana, a bilo je potrebe za intervencijama sa administratorskog naloga. Ks Ks i ja smo trazili da mene postave za dodatnog admina jer, ajde, kao poznajem ih sve privatno i manje vise sam cesto s njima u kontaktu ...i eto, tako to funkcionise sve do danas. A itekako se primecuje da je cela stvar debelo "pod rucnom".

"Pod ručnom"? Pa ko to koči odvijanje stvari? Pa sigurno nisi ni ti ni Rastko ni zakili ni bilo ko od nas. Vi ste se ipak iscimali oko ovoga, nije da vas je bilo baš briga. Onaj koji koči je neko iz uprave fakulteta ili kod koga su već sad te pare. Njih možemo da "otkočimo" vrlo lako, posebno ako postoji taj nalog potpisan i overen.

runner je napisao:
A ima ljudi koji bi bili sposobni da preuzmu brigu o Forumu, to sam video ... i koji su iskazali volju da se time pozabave i koji imaju i dovoljno znanja da to urade...

Ima, svakako. To je i jedini način da forumi ovakve vrste žive. 99% ljudi su aktivni članovi samo dok studiraju fakultet, a posle im naravno nije više toliko interesantno da posećuju forum, a i nemaju više slobodnog vremena kao u studentskim danima... I ja sam svestan toga da ću otići sa ovog foruma za nekoliko godina, iako mi u ovom trenutku pomisao na to nije vesela. Svakako treba predavati vlast sa kolena na koleno. :)

runner je napisao:
FONIS

FONIS je prvi koji bi trebalo da se zalaže za ovakav projekat. Pokazalo se da su oni sposobni da fino organizuju razne projekte, stoga ne vidim zašto se ne bi iscimali malo oko ovog servera. Povrh svega, oni imaju jaču reč u upravi fakulteta nego neki "običan" student sa foruma.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.12.2009. 13:11:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Evo ovako, odgovoricu ti u cugu (jer je diskusija, kao sto rece, poprilicno siroka):
prvo: od strane uprave fakulteta je sigurno odobreno tih 50.000. to znamo iz prve ruke (jesi li ti procitao PP koji ti je poslat 22. novembra, sa Rastkovim citatom? :) ). I znam da je prica preneta na Racunski centar FONa ciji je sef Vujin, tako da je taj deo 100% tacan. Verovatno je tacno i ovo sto kaze Lisica, ali bi u svakom slucaju bilo dobro da neko od njih to i zvanicno potvrdi... ovako se tumara u mraku i samo nagadjamo sta se sad ceka...

drugo, apsolutno se slazem da bi mnogo bolje bilo da se prica prenese sa jednog ili par ljudi (u ovom slucaju npr Rastka i DJekne) na visi "studentski" nivo i da probamo zajednickim snagama izboksovati da se ta stvar ubrza ...ako 200 studenata digne galamu sto tih para jos nema, videli biste kako bi FON vec sutra iskesirao tih 50.000 ..ovako njih dvojica mogu samo da sednu i placu. Inace, oko svega ovoga i uopste oko administracije Foruma uvek kontaktiram sa Rastkom, tako da njemu saljem mailove i njega licno smaram po tom pitanju. Drug mi je pa ne moz da me napusi :)

Sto se tice "kocenja" ...vise sam mislio na pasivno kocenje ..niko nema nameru da zakoci celu stvar, ali samim tim sto se ne ide napred, sve tapka u mestu ..i to jeste neki zastoj, neko zagusenje ...mene licno mnogo nervira sto se nista po tom pitanju ne radi i ne mogu da trpim takvu situaciju. I voleo bih da vec kolko sutra rasporedimo nove ljude na administratorske funkcije, da se Forum prebaci na trojku ...da malo iz ove "entovske" brzine predjemo u neku drugu ...ako nista drugo, barem "brzinu kornjace"

Oko vracanja novca ima jos jedan momenat: kad se krenulo u sakupljanje novca akciju smo sproveli veoma brzo i efikasno (pocev od Open Day-a do onih drugih pivnica na kojima smo bili svi zajedno, sakupljena je planiranaa suma, mislim da je sve ukupno trajalo manje od 3 nedelje). Samo da podsetim: na pocetku akcije je bilo receno da ce se sa 250 evra moci kupiti hardver koji ce biti u stanju da omoguci normalan rad. Nista ultra giga fensi, ali za pocetak bar da bude normalno. Onda mi je receno: stani! ajde da probamo od faksa ...to je vise bila prica: kao, eto ...ajde da probamo, nista ne gubimo, ako dobijemo pare dobijemo, ako ne, vraticemo se na ovu nasu "socijalnu" varijantu" ...i bio sam spreman da sacekam jos nedelju dana zvanicno (licno sam celoj stvari davao fore i mesec dana ...reko ajde, ako i mesec dana bude, onda ok), ali vise od toga nije uredu ...jer znam, da sad potegnemo neke stvari vec koliko sutra bi te pare bile isplacene ...ili bi barem imali tacan datum ...pare ce biti tad i tad, pa ako hocemo, cekamo, ako necemo opet znamo sta nam je raditi ...ali stvarno mislim da nema opravdanog razloga da se ovoliko ceka.

hajde, poslacu mail Rastku, Zakiliju i Djekicu sa linkom ka ovoj temi, sva trojica imaju naloge na Forumu, pa se nadam da ce se ukljuciti u razgovor, jer ovako nas dvojica samo mozemo da presipamo iz supljeg u prazno ...jednostavno nemamo za sta konretno da se uhvatimo, a zaista imam volje da ovo pitanje konacno resimo.

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.12.2009. 15:15:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.08.2008. 18:28:12
Postovi: 36
Godina: IV
Smer: IS
Evo pročitah, kao što sam zamoljen, pa ću dati komentar, naravno...

Ja ne posećujem forum tako često, već kada me neko po potrebi pozove, kao sad, tako da se kolege nadam se neće ljutiti što nisam ranije ništa odgovorio, a imam nalog na forumu.

Moja poslednja informacija je, nakon razgovora sa Sibom, kojem sam dostavio konfiguraciju itd, da će verovatno krajem februara biti nabavljen server, što je katastrofa, ali je činjenica da fax tada čoporativno nabavlja opremu za RC i da je server deo TE priče....

Volja da se sve to sredi verujte mi postoji, ali smo trenutno u tom problemu što fakultet koči, iako je Martić, nakon dopisa FONIS-a, potpisao da nam se to da na administraciju i tako dalje i tako dalje... Kao FONIS, trenutno, ne možemo ništa više da uradimo, osim da se, kao studenti, uključimo u akciju vašeg skupljanja novca... A tu se može roditi neko privremeno rešenje...

Da znate samo koliko fakultet uvek koči kada nešto treba da se studentima da, ne biste verovali...

Još jednom ću otići kod Sibe, još ove nedelje, da podsetim i da pitam da li je sve ok, pa ću se ovde oglasiti...

FONIS je tu da pomogne, ali, nažalost, imamo ograničenja koja su prevelika...

_________________
"FONIS" - Udruženje studenata informatike FONa
www.fonis.rs
www.beingorthodox.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.12.2009. 16:05:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.10.2002. 22:00:15
Postovi: 3293
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Evo kako stvari stoje:
Server ce biti nabavljen od fakulteta kada bude bila sledeca nabavka racunarske opreme. Pare koje smo sakupili ce biti iskoriscene da se kupi dodatna oprema za taj server (dodatni hdd i sl.)

Ako bi sada mi samoinicijativno kupili neki racunar fakultet ne bi dozvolio da mi to stavimo na fakultet. A i kada smo se vec iscimali da dobijemo od fakulteta pare bolje da to iskoristimo i da sacekamo jos malo.

Ne znam da li ste primetili, ali forum radi malo brze... Pocetna stranica se malo vuce, ali se teme i podforumi otvaraju dosta brze nego ranije. Desi se ponekad da se zaglupi pa uposri, ali radi brze. Pokusacemo da malo sredimo bazu i da vidimo zasto se toliko vuce u nekim situacijama.

_________________
There is no patch for human stupidity!
~Social Engineering Specialist


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.04.2010. 15:28:01 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Stigo server! :aaa:

Mnogo lepo izgleda. :D

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.04.2010. 15:33:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.03.2005. 23:46:26
Postovi: 4373
Lokacija: Banovo Brdo
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Pics? :)

_________________
"We do not see things as they are; we see them as we are."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.04.2010. 15:50:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.11.2005. 12:30:17
Postovi: 3341
Lokacija: shonetova gajba
Godina: Dipl.
Smer: IS
Koja je konfiguracija? Hocemo li dokupljivati delove od onih para sto smo skupili?

_________________
A hydrogen bomb in a necktie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.04.2010. 15:54:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.08.2008. 18:28:12
Postovi: 36
Godina: IV
Smer: IS
Kolege, mislim da je Rastko pomenuo da će se od vaših skupljenih para dokupiti memorija, pošto je server malo uskraćen u tom smislu, mada je konfiguracija zaista ok.

Što se tiče korišćenja servera, radi se na tome, momci sad dižu server, pa ćemo videti kako to ide. Pošto je nabavka preko faxa, postojaće neka formalna procedura koju ćemo proći...

Pozdrav!

_________________
"FONIS" - Udruženje studenata informatike FONa
www.fonis.rs
www.beingorthodox.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.04.2010. 15:59:42 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nisam imao aparat sa sobom, mozda sutra bude slika.

Za konfiguraciju nisam siguran da li sam dobro zapamtio, ali je ovako nesto:
Phenom II X4 955
4GB rama
Gigabyte-ova ploca, mislim da je GA-790FX jer ima 2 x Gbit Lan
500GB hard
...
+ planira se jos 4GB i 500GB za RAID od onih nasih parica


I sada ce Rastko da me zadavi zato sto sam upropastio vest. :D

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.04.2010. 16:05:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
A cena? ;)

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 157 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group