Započni novu temu Odgovori na temu  [ 85 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 25.09.2008. 13:33:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
e gorbashe, sredi jednu temu i prestani da filozofiras. odma gledas sta ne moze da se uradi, umesto sta bi ti zaista i >mogao< da uradis.

edit: ja sam svojevremeno kao moderator trece sredila sve one starije teme /znaci, ne zadnjih godinu, dve/ tako da tu i nema sta da se radi puno.. svakih par dana otvori neko po neku temu /dogovorite se/ i ocisti za 15 minuta. big deal!

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.09.2008. 13:52:21 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
E molim te, nemoj da mi pricas kao da ja zapravo nista ne radim na ovom forumu. Idi pogledaj na sta je licio forum prve godine pre jedno 3 godine i pogledaj kakav je sada, pa mozes da mi pricas sta bih ja >mogao< da radim. Ako su moderatori radili svoj posao tokom godine, tj. cistili posle svakog roka, nema potrebe za daljim ciscenjima tema.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.09.2008. 13:58:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2006. 15:06:53
Postovi: 3435
Lokacija: ...own little world...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Gorbash je napisao:
Ja ge ne prozivam i miniram, nego samo kazem da nije to bas mali posao 'e ajde da skratimo teme na 4-5 od postojecih 15 strana', buduci da moderatori vec tokom godine ciste te teme (ili bi bar trebalo), i vec sada su fino pregledne. Jbg, imaju i tako sredjene po 10+ strana, ali ko hoce da cita, nije ni to problem.


Slazem se s gorbashom.. Nemoguce je sve teme skratiti na 4-5 strana.
Npr. tema "Proizvodni sistemi - pismeni" ima objasnjene skoro sve vaznije stvari kako se rade, i kada bi se skratila na manje od 10ak strana, ne bi imala nikakvu poentu, a onaj koga zabima ce imati itekako koristi od te teme. A onaj koga ne zanima se nece setiti ni da pogleda 2 stranice unazad u postojecoj temi a kamoli u temu od prosle godine.

Ok da se neke teme skrate ako za to ima potrebe (mada kao sto gorbash kaze-redovno su sredjivane (bar prva godina), osim poslednjih par strana u temema koje ce se jos iscistiti uskoro, pa ce se i smanjiti), al ne mogu se skracivati SVE na tako malo strana.

_________________
If I could turn back time... I would do exactly the same.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.09.2008. 13:58:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
ma bre sta s se ti uopste i javljao ..jel vam neko dirao I godinu? nije ..tisina ...covek prica o III godini, pusti Raaa, belgrade boya Nea i ostale da se brane :D

salim se, al stvarno, vi ste na prvoj dobri, vas i vidim u ff timu da se narandzastite cesto, nego ovi na III su nestali, ne daju nikakve znake zivota, moguce da se navatala prasina na njihovom podforumu.

EDIT: ulete mi blondy klizeci :D ...obracao sam se Gorbashu

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.09.2008. 14:05:38 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa nije direktno pominjao prvu godinu, ali:

Citiraj:
Bilo bi stvarno lijepo kad bi u novu studentsku godinu ušli očišćeni, što će reći da se iz tema 2007/08 izbace nepotrebni komentari i da se one zatim arhiviraju.


I onda je za primer uzeo trecu godinu, a ja sam na primeru prve objasnjavao da to nije tako lako.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.09.2008. 14:12:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.03.2006. 12:06:18
Postovi: 6565
Godina: Padobranac
dobro, mozhda chovek nije bukvalno mislio na 4-5 strana vec onoliko koliko zaista treba. niko vas vrednice iz prve ne treba da kritikuje, off koji se shalje u djubrishte je uglavnom iz oda i prve, tu je negde i druga godina a jako malo stizhe iz ostalih godina. da je, konkretno, treca godina chishcena na vreme, kao shto vi to radite, ne bi ni bilo potrebe da se leopold 'zhali'.

_________________
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.09.2008. 16:56:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.10.2006. 18:22:48
Postovi: 1094
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nisam se žalio. :)
Rekoh, "bilo bi lijepo", na šta je gorbash rekao "ne znam baš". Ok.
Tema iz operacionih 1 07/08 ima 29 strana, ej :aaa: aj neka mi još neko kaže da je ta nauka tako kompleksna :lol: dajem joj pet strana max :P
Nasuprot njoj, tema iz linsa ima 19 strana ali je čišćena godinama unazad (ove godine nije otvarana nova). Ima dosta korisnih informacija, ali je glomazna, pokriva dugačak vremenski period i takve teme su bile jedan od razloga što je uopšte pokrenuta priča sa početka ove "reorganizacije".
Naravno da neću sad da određujem kvotu za svaku temu ponaosob; ali, realno...29 strana?

_________________
Nomi Malone: Life sucks, you know.
James Smith: "Life sucks," "Shit happens." Where do you get this stuff, off of T-shirts?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.09.2008. 20:03:57 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.02.2006. 19:26:56
Postovi: 1168
Lokacija: tu i tamo
Godina: Dipl.
Smer: UK
runner je napisao:
ma bre sta s se ti uopste i javljao ..jel vam neko dirao I godinu? nije ..tisina ...covek prica o III godini, pusti Raaa, belgrade boya Nea i ostale da se brane :D

salim se, al stvarno, vi ste na prvoj dobri, vas i vidim u ff timu da se narandzastite cesto, nego ovi na III su nestali, ne daju nikakve znake zivota, moguce da se navatala prasina na njihovom podforumu.


Evo sad sam baš pogledao teme iz III godine.
Sa mog smera su teme sa po par postova, mogu da ih obrišem ili zaključam, najmanji problem.
Što se tiče ostalih, tu su neka Verovatnoća i statistika, predmet koji više ne postoji, koji su svi imalli u II godini.
Jedino bi Teorija odlučivanja i Menadžment ljudskih resursa trebalo da se srede, ali to može posle oktobra 2.

_________________
U ime svih nas u crveno-belom,
Za zakletvu Zvezdi ja spev'o sam stih
Ja kunem se srcem i dušom i telom
Da bodriću do smrti njih.
Računajte na nas !!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.09.2008. 21:40:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
Da li postoji mogucjnost da se za narednu IV godinu 08/09(koja pochinje uskoro) otvori neka tema ili neki novi sub-forum, u kome cje se prichati iskljuchivo o izboru izbornih predmeta[ ne o pitanjima odgovorima itd..., nego iskljuchivo o planu i programu i pristupu profesora ], jer sam neshto trazhio, ali je opsha konfuzija. ?
hvala.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.09.2008. 22:59:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
otvori temu, daj joj adekvatan naziv i diskutujte :)

nema nikakvih problema da takva tema bude u forumu IV godine, jer taj forum i jeste za ispite na toj godini :)

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 85 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group