Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sta je lakse spremiti???
Psihologija 44%  44%  [ 113 ]
Sociologija 56%  56%  [ 142 ]
Ukupno glasova : 255
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2010. 09:57:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2010. 01:48:24
Postovi: 439
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: UK
da li sada..ima jos neko nesto da doda na ovu temu? :D neko novije i skorije iskustvo???hvala unapred.... :trep:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2010. 10:31:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.05.2009. 14:08:17
Postovi: 168
Godina: II
Smer: OM
pa nema tu shta novo da se kaze :)

vidi shta te vishe interesuje. mene je sociologija ugushila u srednjoj, a psy mi je oduvek bila zanimljiva...i dalje stoji da psihologiju mozesh da otkachish preko kolokvijuma i istrazivachkog rada, i jedno i drugo i trece su laganica...

na kraju krajeva, shta god da izaberesh, spadace ti u jedan od lakshih predmeta :))

_________________
...alea iacta est...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2010. 10:44:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.05.2008. 22:08:51
Postovi: 191
Lokacija: Zajecar
Godina: III
Smer: IS
Neodlucni brucosi, idite slobodno na eci-peci-pec, pa sta vam se padne. Isto vam je, nema tu mnogo razmisljanja...Predmeti su smor, ali sta je tu je.

_________________
She's a lady... :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2010. 10:51:07 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
prelistaj temu "Saveti",u vrhu podforuma,i procitaj o samim izbornim predmetima;nacinu polaganja,profesorima,gradivu,itd...moja preporuka je sociologija,jer se lakse da spremiti..

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2010. 12:19:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.05.2010. 12:13:18
Postovi: 184
Godina: IV
Smer: ME
Ne slazem se da su oba predmeta smor. Meni je psihologija bila jako zabavna i mislim da sam je zbog toga lako spremila. Pogotovu sto se ne uci psihologija kao u srednjoj skoli (neke osnove, kad je osnovana, razliciti pravci, ko je sta rekao...) nego bas psihologija u organizaciji. Mislim da je to mnogo bolji izbor jer od mog drustva ko god je otisao na sociologiju ziv se smorio...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2010. 15:03:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2010. 01:48:24
Postovi: 439
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: UK
oooooket :D hvala vaaam :D i i dalje nemam predstavu sta da uzmem :cool:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2010. 15:48:48 

Pridružio se: 09.11.2009. 11:29:12
Postovi: 341
Godina: I
Smer: ME
^ SOCIOLOGIJU!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2010. 16:30:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2010. 01:48:24
Postovi: 439
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: UK
aliii...to me je u srednjoj udavilo :zbun: i nikad nisam nista kapirala,i vecito sam navlacila glupu dvojku...i ne kapiram to...a opet,u cilju mi je da se ovde resim necega sto ce mi oduzimati vreme....i sada ne znam sta da radim :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2010. 17:59:59 

Pridružio se: 06.10.2009. 19:33:32
Postovi: 2720
Godina: Dipl.
Smer: IS
Kad ti dodje 6 kolokvijuma, neces znati gde udaras, zato lepo uzmes sociologiju, ciji se kolokvijum sprema kako mi rekose, za manje od dana, isto tako i drugi kolokvijum i nemas sta da razmisljas i da se mucis. A to je ono sto ti trazis, da ti ne oduzima puno vremena. E sad, to sto se svi zale sto mora i usmeni...Pa brate/sestro, mora malo i da se pomuci covek. :D Ja sam bio na psihologiji, ali ti preporucujem na osnovu komentara mojih kolega iz grupe, idi na sociologiju.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2010. 18:36:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.08.2006. 17:37:43
Postovi: 1297
Lokacija: on a horse.
Godina: IV
Smer: IS
Za Kralja je napisao:
^ SOCIOLOGIJU!

+1

_________________
vous êtes des animaux


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.09.2010. 12:50:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.02.2010. 15:59:30
Postovi: 45
Lokacija: Bg
Godina: I
Smer: ME
mene zanima da li da izaberem sociologiju iako me ni malo ne zanima politika (posto sam video da se spominje da se o tome prica na vezbama)??

_________________
All I want is everything... :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.09.2010. 13:35:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.06.2010. 18:25:26
Postovi: 34
Godina: IV
Smer: OM
ljudi,bezite od sociologije ko djavo od krsta,najsmorniji i najbesmisleniji predmet u istoriji svih najsmornijih i najbesmislenijih predmeta koje su napisali najsmorniji i najbesmisleniji ljudi na svetu!!!

meni se povracalo svaki put kad bi samo i pomislio da treba da je ucim!

ko voli da filozofira oko politike i svetskim problemima ovo je idealnan predmet za njega,jer na ispitu imate tu slobodu,mada morate spomenuti i neku cinjenicu iz knjige koju je profesor nabrojao.

kome je lakse da da ispit pismeno predlazem psihologiju,jer das ispit preko kolokvijuma i zavrsio si

srecno!

_________________
kad pobedis slavis,kad izgubis ucis


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.09.2010. 15:25:26 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.07.2008. 01:29:51
Postovi: 3369
Lokacija: the suburbs
Godina: IV
Smer: ME
ali sociologiju spremas manje i lakse dobijes dobru ocenu na ispitu. ;)
jeste dosadna, ali mozes barem da pricas na ispitu iz zivota stvari. :D

_________________
last.fm
twitter
tumblr


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.09.2010. 21:41:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.06.2010. 18:54:40
Postovi: 328
Lokacija: BG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
iz mog iskustva i iskustva mojih kolega mnogo se bolja ocena dobije na psihologiji i mnogo je laksa-ako je spremas preko kol, a realno i zanimljivija

_________________

njnjnj


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.09.2010. 23:04:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.10.2009. 08:18:41
Postovi: 361
Godina: III
Smer: IS
Psihologija. Moze da bude zanimljivo, u knjizi cete cak naci i realne savete i uputstva za posao menadzera =D
I plus je sto mozes da je otkacis preko kolokvijuma i nekog istrazivackog pa ne moras da se cimas sa njom u ispitnom roku

_________________
insanity is the inability to communicate your ideas (c)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.09.2010. 23:42:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.11.2007. 14:22:30
Postovi: 1386
Lokacija: ispred kompa
Godina: I
Smer: ME
opustenzy je napisao:
Sociologiju sam prijavio kao predmet proslog meseca, zamenio sam je umesto Psihologije koju sam pao u oktobru. Tako da mislim da sam kvalifikovan da odgovorim na vecno pitanje koji je laksi predmet. Gledajuci na polaganje definitivno je lakse nego na psihologiji. A i moje licno misljenje da je sociolog bolji lik od psihica. Sto se tice gradiva koje se uci meni je licno Sociologija zanimljiviji predmet, lakse sam pamtio procitano i ima dosta stvari iz knjige koje su vezane za svakodnevni zivot i samim tim ih je lakse razumeti. Dok je Psihologija bila teza za ucenje i nervirala me je jer ima dosta pojmova i imena koja se pominju i u Menadzmentu i Osnovama organizacije i to mi je predstavljalo manji problem. Mada opet sto se tice ucenja to je moje subjektivno misljenje i sigurno se razlikuje od osobe do osobe, ali za polaganje stvarno mislim da sam upravu kada kazem da je laksa Sociologija.


Moj post od januara, nadam se da ce pomoci. Ucio sam malo ali mi se posrecilo oko pitanja i dobio sam 10. Mislim da manje trazi od Psihologicara.

Edit: Pazi ladno anketu

Sta je lakse spremiti???
Psihologija 50% [ 85 ]
Sociologija 50% [ 85 ] x
Total votes : 170


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 26.09.2010. 23:52:57 

Pridružio se: 27.04.2009. 16:03:54
Postovi: 209
Lokacija: Beograd
Godina: IV
Smer: IS
Prince Charming je napisao:
ali sociologiju spremas manje i lakse dobijes dobru ocenu na ispitu. ;)
jeste dosadna, ali mozes barem da pricas na ispitu iz zivota stvari. :D


Sa ovim se u potpunosti slažem!

Ispit sam spremao samo jedno veče, čitajući skriptu koju na kraju nisam ni završio, i dobio 10. Upravo zbog toga, moja preporuka ide sociologiji. Opet, sve je to individualno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17.10.2010. 10:01:01 

Pridružio se: 23.10.2008. 04:10:56
Postovi: 16
Godina: I
Социологоија дефинитивно. Нисам радио предиспитне обавезе. Нисам прочитао задња три поглавља. И опет положио испит. Много занимљива материја:класе, елите, комунизам, капитализам, традиционалне и модернистичке вриједности, сиромаштво, екологија, привреда Југославије... Све актуелне теме о којима свакодневно нешто чујемо, и о којима доста тога знамо.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.02.2011. 20:07:33 

Pridružio se: 07.02.2011. 20:02:32
Postovi: 3
Godina: I
Smer: ME
Danas sam odgovarao psihologiju prvi deo, covek je sasvim normalan, samo kruze neke price lose o njemu. Izvukao sam pitanje profesionalno pracenje, napisao koncept, seo ispred njega, ispricao, postavio mi jos 2,3 podpitanja, upisao mi 30 poena u index (koliko je i nosio prvi kolokvijum). Sasvim korektan profesor. Tako da psihologija definitivno pre socke :yo:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.02.2011. 10:53:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.01.2011. 23:28:54
Postovi: 229
Godina: III
Smer: UK
Ja sam izabrala psihologiju. Ucila sam za kolokvijume, ali stvarno ne previse (narocito ne za I, na kom moze da se koristi knjiga), isla na vezbe koje su skroz ok, napisala seminarski koji za dva dana i imam 10. Mislim da je mnogo lakse polagati preko kolokvijuma, i to je bio jedan od razloga zasto sam se ja opredelila za psihologiju. Cujem da je profesor malo nezgodniji na ispitu, ali to je stvarno stvar individualnog dozivljaja. I da, moram da naglasim da ima stvari iz pshihologije koje su povezane sa menadzmentom, i mogu da pomognu pri ucenju istog.
Cini mi se da su ova dva predmeta slicne tezine, tako da je interesovanje to koje treba da presudi. Moj savet - birajte ono sto vam se vise svidja, cija vam je materija zanimljivija, sto vas vise interesuje i sto mislite da cete lakse uciti.
Toliko od mene. ;)

_________________
...i ko zna, mozda jednom nadjes me,
tamo gde prestajem ja, gde pocinjes ti,
gde stali smo mi, gde sada su drugi;
ali sresces samo stranca,
slucajnog prolaznika i pogled leden,
iako te taj neznanac nekada voleo vise od sebe...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.09.2011. 16:50:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.09.2009. 18:29:54
Postovi: 198
Godina: Dipl.
Smer: IS
Odaberite izborni predmet na sledeći način:
-Prve dve sedmice idite na oba predmeta, odslušajte predavanja, takođe idite i na vežbe, da biste ušli pomalo (ali dovoljno) u materiju, i da biste se uverili u prednosti i mane oba predmeta iz ličnog iskustva.
-Drugo, dobro razmislite, uzimajući u obzir i ostale predmete, kao i lične mogućnosti, da li planirate taj izborni da date što pre ili ćete ga možda ostaviti za neki kasniji rok.
-Ako želite da položite već u januaru, psihologija je pametniji izbor, može preko kolokvijuma, na prvom još može i knjiga, zatim, svaki dolazak na vežbe je praktično i bod više na konačnu ocenu, a može da ih se sakupi preko 10, dakle više od jedne ocene, tu je i seminarski, koji nije obavezan, ali ga nikako ne propustite, jer ne treba da bude ni opširan, a nosi do 20 bodova, a branite ga u opuštenoj atmosferi, sa svog mesta gde sedite, i to svega par minuta (zicer! :sexinbed: ), to je dakle 30 sigurnih bodova uz malo truda na vaše rezultate sa kolokvijuma.
-Ako želite pak da odgovarate usmeno, jer mislite da ste bolji govornik, odaberite sociologiju, dva laka kolokvijuma vas oslobađaju trećine knjige, i to važi do poslednjeg roka, a na vama je da vidite kako ćete da spremite taj ostatak.
Toliko od mene, pozdrav.

_________________
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.09.2011. 13:26:29 

Pridružio se: 03.07.2011. 17:52:06
Postovi: 42
Godina: II
Smer: IS
Sociologija, definitivno.

_________________
Звезда, Београд, Србија.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.09.2011. 02:43:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.09.2011. 02:30:50
Postovi: 24
Godina: I
Smer: IS
Ja sam se definitivno odlucila za psihologiju. Sociologiju sam imala u srednjoj, bila mi je bas dosadna. A i privlaci me ta knjiga na prvom kolokvijumu, uciti moram, to mi ne gine, a jos kad je knjiga tu, pa gde cete bolje, tada mogu biti 100% sigurna u sebe, a samopouzdanje je priznacete kljucni faktor u svemu.
Osim toga, mislim da ne treba toliko obracati paznju na price drugih ljudi. Ima nas raznih, nekome odgovara jedno, a nekome drugo. Tako da sami treba da vidimo sta je najbolje za nas i da na osnovu toga i odlucimo.
Pozdrav i vidimo se u oktobru ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.09.2011. 07:12:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.04.2010. 09:37:25
Postovi: 192
Godina: II
Smer: IS
svi se zalepe za "knjiga dozvoljena na kolokvijumima" :D i onda on da pitanje o nekoj nebulozi na 68. strani, treci pasus, red tri, sto nikom ne bi palo ni na pamet da pogleda xD
rekli su vec - hoces da rasteretis malo kolok nedelju, znas da pricas i vrtis jednu recenicu na 150 nacina - sociologija, hoces da to odradis preko kolok, bolje ti ide pismeno polaganje - psihologija.
cinjenica je da od ljudi koje znam mnogo njih se pokajalo sto je islo na psihologiju, a znam mozda dvoje koji su se pokajali zbog soc, ali naravno, svakom nesto drugo odgovara :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.09.2011. 14:06:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.09.2011. 02:30:50
Postovi: 24
Godina: I
Smer: IS
Pa mozda si u pravu. Jao bre, pa ne znam vise sta da radim. Taman sam mislila da sam definitivno odlucila, ali opet nekako nisam sigurna :((


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group