Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sta je lakse spremiti???
Psihologija 44%  44%  [ 113 ]
Sociologija 56%  56%  [ 142 ]
Ukupno glasova : 255
Autoru Poruka
PostPoslato: 20.09.2011. 15:30:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.04.2010. 09:37:25
Postovi: 192
Godina: II
Smer: IS
jedino je pitanje sta ti mislis koja ti materija vise odgovara....ja nisam ni u jednom trenutku razmisljala, vec odmah izabrala soc, zato sto mi je u srednjoj to bio jedan od boljih predmeta i moze da se prica o svemu i svacemu :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.09.2011. 20:21:36 

Pridružio se: 27.01.2011. 13:36:06
Postovi: 72
Godina: III
Smer: ME
Sociologija. Ja sam slusao psihologiju koju volim i koja me zanima. Zato mi nije bilo tesko celu knjigu da znam,ali kad odgovoras kod prof,ishod zavisi od njegovor raspolozenja. 5 ljudi pusti, sledecih 5 obori bez obzira na prikazano znanje. Tako sam jednom pao,drugi put dobio 6(jedina 6-ica do danas,tj. do cetvrte godine). Par mojih kolega je imalo isti problem, a od kolega sa sociologije sam cuo samo dobre stvari. To je moje iskustvo, ne znaci da ce i tvoje koji citas ovo biti takvo. :))


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.09.2011. 20:26:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.09.2011. 02:30:50
Postovi: 24
Godina: I
Smer: IS
Bas sam u dilemi... Mada sam cula da je profesor sociologije pun predrasuda, da cesto ponizava studente itd.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.09.2011. 20:59:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
glupost najobicnija

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.09.2011. 08:35:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.04.2010. 09:37:25
Postovi: 192
Godina: II
Smer: IS
prof je skroz ok dok u indexu ne napises sociJologija....desavalo se xD (ne meni, cisto da se razumemo ;) ) i stvarno pokusava da izvuce max iz studenata, a asistent je stvarno kralj :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.09.2011. 10:30:28 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
shmizlitza je napisao:
Bas sam u dilemi... Mada sam cula da je profesor sociologije pun predrasuda, da cesto ponizava studente itd.


Ovo je u ravni onoga da profesorka Ekonomije mrzi studentkinje jer je muz prevario sa studentkinjom. :zbun: Stvarno mi nije jasno kako neko moze da veruje u takve gluposti. :D

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.09.2011. 10:36:21 

Pridružio se: 10.11.2010. 00:49:50
Postovi: 86
Godina: III
Smer: OM
Sociologija!!! Asistent je super, jos ako prodjes one testove, nemas problema na usmenom, samo je potrebno znati par caka kako odgovarati.. neprekidati profesora, ponizava u slucaju ako provali da si ucio iz skripte, tj. ako pricas sve napamet, ako upotrebljavas reci koje ne znas sta znace ili ako promasujes padeze, ali i ima prava ako je tako, ovako je super i korektan...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.09.2011. 10:58:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.06.2010. 14:59:18
Postovi: 610
Lokacija: on the lake, fishing!
Godina: Apsolvent
Smer: IS
^^ :lol:

ontopic: Moja topla preporuka sociologija, uradite sve one predispitne obaveze (2 kolokvijuma i stvarno nikad laksi seminarski), i na ispitu nemate problema... :cool:

_________________
"Adventure, excitement... a Jedi craves not these things." - Silent Bob


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.09.2011. 11:23:21 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Realno, na ispitu nema problema i bez toga. U prvoj godini sam sociologiju prvi put odgovarao u septembru i polozio. Procitao sam nekoliko puta onu skriptu i to je to. Sa mnom je odgovarala devojka koja jedva da je znala nesto za prva dva pitanja, a nije nista za trece i profesor joj kaze da ne moze da je pusti ako ne zna nista od treceg pitanja i ona samo cutala dok je profesor pricao o tom pitanju i na kraju je pustio.

Dokle god imate neku pricu, koja je makar donekle vezana za pitanje, ok cete proci.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.09.2011. 17:55:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.01.2011. 18:24:51
Postovi: 68
Godina: III
Smer: IS
Da stvarno je korektan.To da ponizava nije tacno,ali svakako sociJologija,aviJon itd. je nesto sto ne moze da se ne zna..bitno je da razumete to sto pricate,a ne da bubate napamet.nije problem ni 90 pitanja,al dosta je lakse kad imate 60,jer su tih 30 pitanja stvarno najteza.polozite kolokv i odradite seminarski i nemate problema..;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.09.2011. 18:05:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.08.2011. 20:01:22
Postovi: 82
Godina: IV
Smer: UK
Psihologija!
Iz mog iskustva predmet je vrlo jasan i lagano se u januaru zavrsava sve, ako ne preko kolokvijuma (a na prvom kol. se koristi i knjiga koliko se secam), onda preko usmenog, koji je krajnje opusten.
Za sociologiju sam cuo dosta pozitivnih i dosta negativnih misljenja i iskreno ne znam sta je tacno od toga.. sve sto znam da je iz mog okruzenja svako vrlo brzo zavrsio sa psihologijom, dok su neki sociologiju vukli i do oktobra.

_________________
Don't screw with me, shorty. I only got, like, nine hours of sleep last night.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.09.2011. 23:06:36 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ni jedan ni drugi ispit nisu ni bitni ni teski, tako da i mozes tako.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.09.2011. 23:07:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
Isto mozes da uzmes knjigu iz psihologije i sociologije iz biblioteke,pa da vidis sta ti je privlacnije

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.09.2011. 23:13:19 

Pridružio se: 10.11.2010. 00:49:50
Postovi: 86
Godina: III
Smer: OM
Veruj mi da bilo koji izaberes bice ti vrvt najlaksi i najbezazleniji od svih ostalih 10... :D tako da opusti se, idi na oba u pocetku pa videces sta ti lezi vise, iskustva su razlicita...ne lezi svima isto svaki predmet.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22.09.2011. 16:50:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.09.2011. 15:37:15
Postovi: 27
Godina: I
Smer: IS
Na sajtu FOn-a konkretnije za stranice predmeta, sociologija pisu neka pitanja za 2007-08.. Da li su to TA ista pitanja i za ovu god ? ;) tnx


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22.09.2011. 17:07:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.06.2010. 19:01:34
Postovi: 253
Godina: III
Smer: IS
Da, zaboga prestani da razmisljas o tome i idi uzivaj dok mozes.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22.09.2011. 17:13:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.01.2010. 19:26:03
Postovi: 634
Godina: Padobranac
Smer: IS
Psihologija je prosta, taj prvi deo gde moze knjiga uopste nije tezak kao sto svi pricaju, na tom delu dobije se najvise desetki i devetki (gledano u poenima). Materija tog dela je interesantna, to je u neku ruku opsta psihologija, ucite sta je inteligencija, ko su debili, moroni i slicno :D Drugi deo se nauci iz skripte od 15 strana, jes da mora da se sve nauci ali 15 strana je ipak malo u odnosu na 200 iz knjige i na kraju treci deo moze preko nekog istrazivackog rada da se polozi, s tim sto vi tu ne istrazujete nista vec ste zamorcici :D (neki glupi testovi, zaokruzivanja ali nista vezano za gradivo i nista ne morate da uradite tacno). Eto kako je prosto.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22.09.2011. 17:29:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ove godine nije bilo to sa zamorčićima, nego radiš seminarski rad ili članak i time se oslobađaš trećeg dela.

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22.09.2011. 18:33:38 

Pridružio se: 01.09.2011. 19:42:27
Postovi: 40
Godina: I
Smer: ME
I sta je na kraju lakse za polaganje??? Rekla bih sociologija?!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22.09.2011. 19:04:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
Zavisi kako voliš da polažeš... Ovo se odnosi na sve koji će razmišljati o ovome pošto ja nisam pisao opširno o ovoj temi.

Ja sam slušao i polagao psihologiju. Za nju sam se odlučio samo na osnovu impresija iz srednje škole, sociologiju nisam mogao da smislim, hvala profesorci. Sama materija "psihologija rada i organizacije" je mnogo dosadnija u odnosu na onu koja se uči u gimnazijama, samim tim predavanja su dosadna. Profesor je napisao svoju knjigu i ona je prilično dosadna. Vežbe, vežbe meni možda ne bi bile dosadne da nisu bile petkom od 18-20h, ali i onih par što sam bio bilo mi je dosadno, asistentkinja ima piskav glas. Bio sam samo kada je trebalo da prijavim članak i da ga odbranim.
Formiranje ocene iz psihologije je I kol 30 poena + II kol 40 poena + Članak/seminarski 20 poena + Aktivnost na vežbama ~10 poena (može i više). Maks oko 100 poena, za 6 treba 51 i tako dalje.
Prvi kolokvijum i čuvena knjiga na prvom kolokvijumu. Ono što je bitno da uz knjigu, možete koristiti bilo kakvu skriptu pisanu rukom, ištampanu nikako! Hvala koleginici od koje sam kupio knjigu :D Na prvom kolokvijumu se od vas ne traži da ste nabubali sve što je trebalo, i da to izdeklamujete, mnoge podele i ostalo mogao bi da reši neko ko nikad nije slušao psihologiju. Traži se razumevanje gradiva. Tako da nećete moći da okrenete sadržaj i kažete, aha to mi treba.
Drugi kolokvijum, bez knjige. Gradivo dosadno, ali susretaćete se sa mnogim takvim ispitima i kolokvijumima. Postoji skripta koja je dovoljna, tako da može da se spremi.
Kao što vidite sa maksimumom na dva kolokvijuma možete imati sedmicu bez odlaska na vežbe i pisanja seminarskog. Ali ko vam garantuje da ćete imati maksimum. Radite seminarski! Postoje dve verzije 1) Članak. Članak pišete na samo 2 strane, pišete normalnim jezikom, i pišete o bilo kojoj temi vezanoj za psihologiju, sami birate, taj članak konkuriše za izlazak u studentskom časopisu InterFON, mada to je nebitno, bitni su vam poesni za psy. Ja sam pisao o deža viju, mrzelo me da pišem, bilo mi dosadno, ali sam se na kraju naterao i dobio 25 poena (više od maksimuma), da budem neskroman, članak je odličan ko hoće mogu da mu pošaljem da pročita :D ali ne i da prepiše, provaliće vas asistentkinja.
2) Seminarski rad pišete na oko 5 strana, pišete stručnim jezikom, takođe na bilo koju temu iz psihologije koju sami odaberete.

Ono što ja znam o sociologiji, predavanja i vežbe su dosadni, ali vas asistent cima da dolazitena vežbe jer ako skupite više od 3 nedolaska ne možete da izađete na kolokvijum. Morate da položite dva kolokvijuma, koji jesu lakši od kolokvijuma iz psidže, na kojima imate samo položio/nije položio nikakve poene. I morate da odbranite seminarski sličan seminarskom iz psihologije. I sve to samo da bi ste se oslobodili 30% gradiva za polaganje ispita, neki kažu najdosadnijeg. I naravno posle sve ostalo da odgovarate usmeno, gde je po priči profa korektniji od profe psihologije. Zaključak, ja iz psihologije imam osmicu, a nisam imao nikakve obaveze u ispitnim rokovima, sem upisa ocene u indeks, a moja dva druga sedmice iz soca, koju su vukli do januara ili februara :D . Jedan čak kaže da je profa bio nervozan kada je on odgovarao jer je kolega pre njega provaljen da je učio iz skripte.

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22.09.2011. 20:21:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2010. 21:01:29
Postovi: 111
Lokacija: zemlja inflacija, novcanih malverzacija, stranih okupacija, buducnosti od donacija..
Godina: IV
Smer: ME
Ajd' bas ako te ne mrzi salji taj clanak da procitam :D

A vi brucosi gledajte 'vako. Kad vam dodje kolokvijumska nedelja necete znati gde bijete u to vreme i samim tim bice vam mnogo lakse ukoliko ste izabrali sociologiju. Kolega iznad je sam rekao za psihologiju da vam knjiga ne moze mnogo pomoci ukoliko niste ucili i ne razumete gradivo.(Iskreno mislim da je profesor odobrio tu knjigu na kolokvijumu cisto da bi se osigurao da ce svi da je kupe) A za sociologiju nemate ocene na kolokvijumu vec samo pao/prosao. I to vam jos treba 6/12 tacnih na zaokruzivanje, dakle prepoznavanje gradiva. I secam se da prosli put prvi kolokv je palo 10 ljudi u vr' glave, znaci prilicno je jednostavno. O seminarskom da ne pricam koliko je lagan, asistent vam daje materijal iz kog cete da spremite. Dakle kad zavrsite sa svim imate skraceni spisak ispitnih pitanja, i to su izbacena ona najdosadnija, provereno. Ja sam se na vezbama pojavila samo 2 puta (da uzmem i odbranim seminarski) na predavanja nisam ni isla bez problema sam polozila. Sad da mora usmeno da se odgovara - mora, i normalno je da ce profa da bude nervozan kad mu 10 njih za redom mehanicki trtlja identicne recenice kao iz skripte i jos koriste reci koje ni ne znaju sta znace. Jos jedna prednost sociologije - mozete svojim recima da pricate samo da se vidi da ste razumeli ono sto ste citali. Tako da vam je moj savet idite na sociologiju, mozda je dosadnija, al je po mom misljenu laksa od psihologije. :)

_________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.08.2012. 12:56:02 

Pridružio se: 22.06.2012. 18:07:14
Postovi: 15
Godina: Padobranac
Smer: ME
ljudiiii, pomazitee, sta da izaberem? sociologiju ili psihologiju? u skoli sam vise volela soc., ali ne znam kakvi su profesori... ipak ne bih, samo zato sto volim, to da izaberem, pa posle da imam muke kad dodje ispit :pitamse:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.08.2012. 13:41:14 

Pridružio se: 14.06.2011. 07:19:01
Postovi: 232
Godina: IV
Smer: IS
sociologiju, ali to ce uvek biti subjektivno. jednostavno se cini lakse mada se i tu dosta pada. inace imas ovu temu jako dobro razradjenu viewtopic.php?f=1&t=6948&start=175


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.08.2012. 14:56:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.04.2011. 15:56:48
Postovi: 496
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: ME
Ja sam takodje vise voleo sociologiju. Nju sam i izabrao i nisam se pokajao. Iako ni jedan ispit od dva ne bi trebalo da bude preterano tezak, stekao sam utisak da su se malo vise pomucili oni koji su izabrali psihologiju.

_________________
To acquire knowledge, one must study; but to acquire wisdom, one must observe.
― Marilyn Vos Savant


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.08.2012. 22:29:31 

Pridružio se: 01.09.2011. 19:42:27
Postovi: 40
Godina: I
Smer: ME
Sociologija definitivno. Profesor je car i lako se polaze upravo zbog njega. A takodje je moguce veoma lako imati i visoku ocenu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group