Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 10.03.2014. 23:07:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.06.2013. 16:43:18
Postovi: 413
Godina: II
Smer: IS
Ne toliko težak predmet, ali su se mnogi opekli jer su ga olako shvatili.
Usmeni se ustvari polaže pismeno, na njemu dolazi teorija, i moguće ga je položiti preko dva kolokvijuma. Ukoliko ne položite kolokvijume, radite ceo ispit, a prošle godine je vazio neki od položenih kolokvijuma na ispitu, odnosno ukoliko prvi položite, a drugi padnete, i obrnuto.
Na predavanjima se rade i određeni tipovi zadataka koje će vam profesor pokazati i to uvek dolazi na kolokvijumima i ispitu. Pitanja koja dolaze na kolokvijumima se često ponavaljaju, tako da pogledajte šta je dolazilo ranijih godina.
Takođe postoji mogućnost da dobijete i dodatne poene, koji vam mogu doneti i ocenu više ukoliko budete učestvovali u kreativnoj radionici, sredinom semestra(za radionicu se prijavljujete na predavanjima).

Konačna ocena se računa:
(Bodovi sa pismenog + bodovi sa usmenog)/2 + poeni na projektnom zadatku + aktivnost

Korisni materijali

Prošlogodišnji utisci

Sajt predmeta


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.03.2014. 17:21:46 

Pridružio se: 11.03.2014. 17:19:38
Postovi: 2
Godina: I
Smer: IS
Da li i ove godine vazi za prvi kolokvijum:
Strane 1-9
36-120
175-221


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16.03.2014. 16:47:12 

Pridružio se: 02.07.2013. 15:06:16
Postovi: 48
Godina: I
Smer: IS
Da

edit by Ela


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.03.2014. 13:22:53 

Pridružio se: 08.09.2013. 18:11:20
Postovi: 6
Godina: I
Smer: ME
Postoji li skripta za usmeni po ovim novim knjigama? Ja nalazim samo one iz 2006 godine.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.06.2014. 11:16:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.01.2010. 12:55:19
Postovi: 554
Godina: Padobranac
Smer: ME
grupa 4
nacrtati proces flow za polaganje ispita iz matematike
sta su bazne, a sta funkcionalne odrednice kvaliteta. navesti funkcionalne i objasniti
struktura problema kod redosleda m poslova na n radnih mesta ili org celina, ne secam se bas, i bilo je neko podpitanje za neki cilj.
data je tabela sa rm1 i rm2 i p1, 2, 3 i 4 i izracunati minimalno vreme trajanja ukupnog posla
kako se uzima u obzir inrst na primeru podbacaja norme


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.06.2014. 14:39:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.09.2009. 22:26:03
Postovi: 2589
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ivona je napisao:
nacrtati proces flow za polaganje ispita iz matematike

Kako ovo izgleda? :pitamse:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.06.2014. 17:54:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.01.2010. 12:55:19
Postovi: 554
Godina: Padobranac
Smer: ME
dobro pitanje :D
paaa, znas kako izgleda proces flow (sema na pocetku knjige)?
treba da lupis neke aktivnosti polaganja ispita tipa podela zadataka npr, raspored studenata itd. i da napises koji su ulazi i izlazi, izvrsioci (npr. asistent, profesor, student,...) to je vec na tebi, samo je trebalo da nacrtas tako da oni skapiraju da ti kapiras sta je sta od elemenata u proces flow-u


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.06.2014. 19:14:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.09.2009. 22:26:03
Postovi: 2589
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ja imam staru knjigu i to mi se nalazi na 15. strani (ne znam da li se nesto menjalo), ali mi nije bas najjasnije gde sta da ubacim. Je l' u onaj pravogauonik gde pise naziv aktivnosti upisem podela pitanja pa ispod asistent, pa u sledeci pravougaonik odgovaranje i profesor i na kraju izlazak sa ispita?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.06.2014. 22:45:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.01.2010. 12:55:19
Postovi: 554
Godina: Padobranac
Smer: ME
Nije se menjalo. Da, tako nekako kao sto si naveo. Takvih nekoliko aktivnosti. Obavezno treba da imas pocetak, potom aktivnosti, i onda kraj. Takodje bi trebalo da imas ulaze i izlaze (mislim na ovu dokumentaciju itd).
Napisala sam "dobro pitanje", jer ni ja ne znam bas kako tacno treba, nadam se da je ovo dobro, ali ova sema je zbunjujuca (sto nije lose, jer ostale seme u ovoj knjizi ne mogu cak ni da te zbune, mozes samo da ih gledas i da nemas mozdanu aktivnost), pa ne znam da li sam iskljucila nesto. Verovatno treba i ovaj ulaz i izlaz predmeta rada, mada ja nemam pojma sta bi to bilo na ovom primeru...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16.06.2014. 18:48:17 

Pridružio se: 18.06.2013. 22:16:47
Postovi: 19
Godina: Padobranac
Smer: IS
Pitanja sa drugog kolokvijuma:
1. Podela procesea prema ucescu coveka i opreme za rad u izvrsenju procesa (i primer za svaki!)
2. Prikazati analiticki i graficki kada postoji, a kada ne postoji drugi zastoj na drugom radnom mestu.
3. Postupak odredjivanja rasporeda radnih mesta metodom karika. Koji je kriterijum za optimalan raspored radnih mesta?
4. Zadatak sa Fik. Data je tabela sa dva reda: u prvom redu je RM3, a u drugom RM5 i u svakom redu ima po cetiri broja (na primer u prvom redu 1 1 2 0, a u drugom 2 1 1 0). Treba da se odredi koje radno mesto ce biti rasporedjeno na cetvrtu poziciju.
5. Sta je potrebni kapacitet masine. Napisati formulu za potrebni kapacitet ya proizvod P7, ako se zna da se proizvodi 250 serija, i za proizvod P12, ako se zna da se proizvodi 250 proizvoda u seriji (to nisu onih 250 serija). Za ovaj najbolje da pitate na vezbama, posto ni ja nisam siguran u odgovor.
Pitanja sa Foruma su nesto sto obavezno treba da prodjete jer se pitanja ponavljaju iz godine u godinu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16.06.2014. 18:56:15 

Pridružio se: 30.01.2012. 11:09:38
Postovi: 66
Godina: IV
Smer: IS
Da li je moguce na usmenom delu ispita polagati samo jedan deo(kolokvijum) ako je jedan od kolokvijuma dat?

Edit: Moguce je:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 11 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group