Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 01.08.2002. 16:11:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.11.2001. 12:26:13
Postovi: 24
Lokacija: Beograd
Bilo je puno prica o uvodjenju Jave na prvu godinu umesto paskala medjutim jos uvek nigde nisam cuo zvanicno obavestenje ili bar nesto sto bi moglo da nagovesti kako ce ovaj predmet izgledati u odnosu na stari P.P.
Ako je neko nesto cuo svaka informacija je od koristi.....

pozdrav..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.08.2002. 09:34:14 
Moderator

Pridružio se: 03.04.2002. 10:55:06
Postovi: 1978
Lokacija: Beograd
Da, to su price koje su kruzile, ali jos uvek nisu ni potvrdjene, ni dematnovane. Ono sto sam ja cuo (rekla-kazala), je da principi programiranja ostaju kao predmet, ali se Pascal izbacuje i uvodi Java. Po meni, dosta prenagla odluka. Ima mnogo ljudi koji nikad u zivotu nisu imali kontakt sa programiranjem. Znam da su mnogi imali problema i sa strukturnim Pascalom, a sad znaci odjednom treba da ih na samom startu saceka jedna Java. Oni koji nikad nisu imali veze sa programiranjem, imace gadne probleme. Ja bih radije to podelio ovako: 1. semestar malo se pominje strukturno programiranje u Pascalu, a do kraja semestra se prelazi objektno programiranje, a tek u 2. semestru preci na Java-u, onako informativno, a u drugoj godini (ako je tacna informacijada ce se smerovi dele u drugoj), raditi Java-u konkretnije na IS-u.

_________________
10. 7. 1856. - 10. 7. 2006.

"... дакле чините подвиге какве год можете, али не заборавите своје име!"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.08.2002. 16:37:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.11.2001. 12:26:13
Postovi: 24
Lokacija: Beograd
Pa ne znam da li je ta odluka prenagla ili ne ali paskal se na Fonu radi sigurno bar poslednjih 10 godina a poslednjih deset godina su donele jako veliki broj novih jezika, internet i jos mnogo novih softverskih tehnologija...
Verujem da ako je to naravno istina oko uvodjenja Jave da su se ljudi sa PP dugo vremena spremali za ovakav poduhvat.
Moje licno misljenje je da se koncept samog predmeta nece umnogome izmeniti, ali i da ce svima koji na prvu godinu dolaze biti manje-vise podjednako tesko.... ???


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.08.2002. 23:40:19 

Pridružio se: 30.07.2002. 11:31:30
Postovi: 4
slazem se sa nickproom da je odluka(ako je tacna) prenagla.Radi se o tome da se predmet zove PRINCIPI programiranja i da kao takvom nikako ne odgovara da se radi JAVA.BAs me interesuje kako ce to izgledati u javi!? Ja licno mislim da uvodjenje jave(ogradjujem se opet,ako je to tacno) treba samo da doprinese imidzu faxa:izbacivanje zastarelih,a ubacivanje novih sadrzaja na fax.Ja mislim da je prosto nemoguce raditi predmet kao sto je ovaj u tom jeziku:cisto objektno programiranje,nema pointera...s neba pa u rebra! prohodnost studenata 5%!Izgleda da je najveci problem ovog faxa upravo losa podela na smerove.Kako je moguce daljudi sa IS i menadzmenta uce dve godine iste stvari...a tek u trecoj godini se razdvajaju...koja je slicnost izmedju informacionih sistema i menadzmenta,ako neko moze da mi objasni??Ili ja pogresno shvatam termin"informacioni sistemi"??Moze se zameriti da je pascal mrtav i u praksi nekoriscen jezik,ali njegovom zamenom javom ne postize se mnogo toga,zasto ga ne bi zamenili sa npr.C-om,a ne da se u trecoj(valjda) godini uci samo par nedelja....
Sto se tice predloga da java ide na drugoj godini u IS mislim da je to trenutno nemoguce...hehe...ipak se zna ciji je to predmet... :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.08.2002. 09:12:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.11.2001. 12:26:13
Postovi: 24
Lokacija: Beograd
Moram na ovo da ti odgovorim.....
Citiraj:
Ja mislim da je prosto nemoguce raditi predmet kao sto je ovaj u tom jeziku:cisto objektno programiranje,nema pointera...


Sustina cisto objektnog programiranja jeste da olaksa programiranje i ucini ga bezbednijim od gresaka itd. pa samo izbacivanje pointera moze samo ljudima koji uce da bude lakse, nikako teze.

Citiraj:
Moze se zameriti da je pascal mrtav i u praksi nekoriscen jezik,ali njegovom zamenom javom ne postize se mnogo toga,zasto ga ne bi zamenili sa npr.C-om,a ne da se u trecoj(valjda) godini uci samo par nedelja....

Sve sto si rekao za paskal stoji, ako zanemarimo postojanje Delphija ;) ali menjati jedan strukturni jezik sa drugim mislim da to nema smisla...
Poenta predmeta PP nije da nauci ljude da "programiraju u PASKALU" vec da skapiraju kako treba drugacije razmisljati, za sta se koriste ti objekti i kako se sa njima radi...
Sto se tice tog ucenja C-a od par nedelja koliko sam ja upoznat on se uci u okviru nekog predmeta, mislim programski prevodioci i ponenta tog kursa nije u ucenju C-a vec se on tu pojavljuje samo kao alat. Uostalom koliko je tesko nauciti sintaksu nekog novog jezika ako vec znas programiranje.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.08.2002. 18:28:58 

Pridružio se: 07.04.2002. 22:18:58
Postovi: 33
Lokacija: beograd
hmhm mislim da nisi bas shvatio poentu ,naravno da ovaj predmet ne treba da uci ljude "da programiraju U pascalu",u tome i jeste poenta,radi se o tome da se u ovom predmetu uce PRINCIPI(basic,osnova) programiranja,znaci treba steci neko osnovno znanje o programiranju(strukture podataka,algoritmi,loops,branches...).Kako ces ti npr. da objasnis nekom studentu kako funkcionise lista,ako mu prethodno ne objasnis pointere??Tacno je to sto kazes da je bez pointera(mada tvrdnja da u javi nema pointera ne stoji bas,ima ih ali iza scene) lakse,ali tako se ne ulazi u srz,radi se o znanju i shvatanju sustine---programiranje samo po sebi je cist zanat i rutina!

bilo bi zanimljivo cuti misljenje nekog od profesora,oni verovatno imaju neku argumentaciju za ovo

_________________
http://www.pivo.co.yu


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.08.2002. 15:59:55 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ba

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 7 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group