Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 390 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24.02.2010. 14:09:27 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.10.2008. 17:04:01
Postovi: 3108
Godina: Dipl.
Smer: IS
U predispitne obaveze iz UIS-a spadaju 2 testa i seminarski rad.
Na testovima se polažu SSA (strukturna sistemska analiza) i PMOV (prošireni model objekti i veze). Rade se sat vremena (na papiru) i na njima dolaze 2 zadatka i 4 teorijska pitanja. Teoriju za testove treba da učite iz ove prezentacije, koja se inace nalazi i na sajtu UIS-a, ili iz onoga što vam asistent diktira na vežbama.
Seminarski rad se radi u grupi od po 3 ili 4 studenta. Sami treba da izaberete temu, tj. neko konkretno preduzeće za koje treba da projektujete informacioni sistem.

Testovi u suštini nisu teški, a seminarski rad zahteva dosta truda. U svakom slučaju, veoma je važno da redovno idete na vežbe (iako prisustvo nije obavezno), a i na konsultacije i u tom slučaju ne bi trebalo da imate nikakvih problema.

Na vežbama možete da dobijete pluseve za aktivnost. Svaki plus se računa kao 1 poen koji se dodaje na konačan broj poena koji osvojite na nekom od testova (samo ukoliko položite test). Pre svakog testa moguće je dobiti samo 1 plus.

Konačna ocena sa vežbi=0,3*test1 + 0,3*test2 + 0,4*seminarski rad.

U prošlogodišnjoj temi možete pronaći neka pitanja i zadatke sa prošlogodišnjih testova, a u download sekciji foruma primere seminarskih radova i neke skripte za testove.

Detaljnije o načinu polaganja...
Pravila polaganja je napisao:
• Nema kolokvijuma. Polažu se dva testa i brani seminarski iz Access-a. Prvi test se polaže početkom druge polovine marta, drugi sredinom aprila - u kolokvijumskoj nedelji, seminarski se brane u prvoj nedelju Juna.

• Predrok je početkom juna. Pravo izlaska u predroku imaju studenti koji su položili oba testa i odbranili seminarski rad.

• Testovi se kreiraju samo na osnovu onoga što je rađeno na vežbama, zbog čega je poželjno da studenti stalno dolaze na vežbe. Svaki asistent pravi testove za svoje grupe.

Test 1. SSA – 2 zadatka i četiri pitanja. Način ocenjivanja: Zadaci nose po 3 poena, pitanja po 1 poen. 6 poena potrebno za prolaz. 60 MIN

Test 2. PMOV+RELACIONI - 2 zadatka (po jedan iz PMOV-a i REL) i četiri pitanja. Način ocenjivanja: Zadaci nose po 3 poena, pitanja po 1. 6 poena potrebno za prolaz. Za sve grupe koje drži jedan asistent se pravi jedan termin za polaganje drugog testa u kolokvijumskoj nedelji. 60 MIN

• Svaki test se radi sat vremena. Rezultati se daju studentima na narednim vežbama. Testovi nisu međusobno uslovnjeni u smislu polaganja. Testove polažu samo studenti prve godine, tj. prvi put upisani i oni koji su obnovili godinu.

• Studenti koji su obnovili godinu ili se upisali na FON sa druge škole/fakulteta, a imaju položene neke predispitne obaveze, iste im važe zaključno sa predrokom.

• Seminarski rad prijavljuje grupa od 3-4 studenta, isključivo iz iste grupe za vežbe! (prvenstveno i iz iste sale). Vodi se racuna da nema ponavljanja tema za seminarske radove.

• Da bi student pristupio odbrani seminarskog rada neophodno je da ima položena oba testa. Ako neko od grupe nije položio oba testa on nema pravo izlaženja na seminarski, dok ostali članovi grupe mogu. Studenti koji nisu odbranili seminarski rad kada su branili drugi članovi grupe, mogu to učiniti sa istim seminarskim radom kada polože oba testa.

• U dokumentaciji mora da bude: Korisnički zahtev, Dekompozicija DTP-a do drugog nivoa, Rečnik podataka, Pmov i Relacioni model.
• U Access-u svaki član tima mora da ima po 2 obrađena dokumenta. Dakle, baza mora da ima dve tabele, dve forme, dva upita i dva izveštaja po članu tima.
• Konačna ocena sa vežbi: 0,3*test1 + 0,3*test2 + 0,4* seminarski rad.

• Student koji ne položi neki deo predispitnih obaveza tokom semestra, polaže samo taj deo u popravnom terminu na kraju semestra. Ne savetuje se popravljanje ocena sa prethodnih testova, jer u tom slučaju važi samo poslednja ocena..

• Konačna ocena sa vežbi važi u toj školskoj godini, odnosno dok se ne završi nastava iz UIS-a u narednoj godini. Od narednog juna student mora da polaže sve ponovo. Student koji do kraja semestra ne položi oba testa i odbrani seminarski rad, sve sto je do tada položio mu se priznaje za naredni rok u toku te školske godine.

• Par dana pre svakog ispitnog roka organizuje se polaganje oba testa i odbrana seminarskih radova za studente koji to nisu regulisali tokom semestra. Svi studenti koji tada izađu polažu one delove koje nisu već položili.

• Konačna ocena sa vežbi se upisuje u indeks kada odbrane seminarski rad. Ocene upisuje i potpisuje samo asistent za tu grupu.

SAJT UIS-a - http://uis.fon.rs FUNKCIONIŠE SAMO U
INTERNET EXPLORERU , ni u mozilli, ni u operi ni, u chromu!!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.02.2010. 15:55:14 

Pridružio se: 24.06.2009. 14:37:54
Postovi: 333
Godina: III
Smer: OM
Koji je najbolji od ovih asistenata Tamara,Goran ili Filip


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.02.2010. 16:00:21 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.10.2008. 17:04:01
Postovi: 3108
Godina: Dipl.
Smer: IS
Prosle godine ti asistenti nisu ni drzali vezbe.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.02.2010. 17:07:53 

Pridružio se: 26.02.2010. 17:04:15
Postovi: 7
Godina: I
sto se tice sajta uis, meni radi i u mozzili i u chromu bez problema.

a za te asistente sam se raspitivao kod starijih kolega. drzali su teoriju sistema na 3.godini. to je najtezi ispit na trecoj. a tamara je drzala i neke vezbe kod prof becejski.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.02.2010. 17:31:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.09.2009. 10:37:33
Postovi: 107
Lokacija: Belgrade
Godina: II
Smer: ME
Ja sam cula da su ovi asistenti ok ;)

_________________
http://twitter.com/JoxyMiljanovic


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.03.2010. 19:12:51 

Pridružio se: 08.10.2008. 16:53:48
Postovi: 647
Godina: IV
Smer: ME
Jel zna neko do kad vaze polozeni testovi i odbranjen seminarski? Jel moze da se izadje u predoku na ispit ako vaze zakljucno sa predrokom ili moze i u junskom roku?

_________________
AKO STANEMO...GUBIMO SVE!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.03.2010. 19:27:54 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.10.2008. 17:04:01
Postovi: 3108
Godina: Dipl.
Smer: IS
^^ U pravilima polaganja koja sam okacila u uvodnom postu lepo pise...
Citiraj:
• Konačna ocena sa vežbi važi u toj školskoj godini, odnosno dok se ne završi nastava iz UIS-a u narednoj godini. Od narednog juna student mora da polaže sve ponovo.

To znaci da ako si prosle godine polozio sve predispitne ovaveze, mozes jos samo u predroku da polazes ispit, u junu ne.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.03.2010. 13:16:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.11.2009. 16:56:22
Postovi: 94
Godina: III
Smer: ME
posto je u subotu 1. test, zanima me koje gradivo ce doci u obzir, jer asistent je rekao da sad u petak necemo uciti nista novo, vec samo vezbati za sub.. ???


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.03.2010. 13:37:35 

Pridružio se: 06.10.2009. 19:33:32
Postovi: 2720
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nije sad u subotu, nego je period od 16.-20. marta, za 2 nedelje. Nije sad.
Citiram sa slajdova:

"Polažu se dva testa – prvi, u nedelji od 16.-20. marta (u terminu vežbi), drugi – 11. aprila (kolokvijumska nedelja)."

A inace se uci SSA (Strukturna sistemska analiza), radi se za test onoliko koliko se stigne sa asistentom na vezbama, tj. svaki asistent posebno za svoju grupu sastavlja test. Uci se sa slajdova, i meni se cini da nije lako, ali valjda nije ni tesko, otkud znam, nisam nesto bas pratio prosle vezbe. Ima 70 slajdova. Kad vec spominjemo ovaj 1. test, jel mogu starije generacije da mi kazu odakle su ucili i da li moze da se sprema ovaj test sa one skripte sa puskica, zove se "SSA skripta 07", ima 40 strana?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.03.2010. 13:48:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.11.2009. 16:56:22
Postovi: 94
Godina: III
Smer: ME
ali zasto bi nam onda rekao da je u sub, ako nije???? pomenuo je to sto mi sad u sub odradjujemo petak, pa zato umesto u petak sl ned , imamo sad u sub :/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.03.2010. 14:05:52 

Pridružio se: 05.11.2009. 18:18:37
Postovi: 572
Godina: IV
Smer: IS
Jeste u subotu, svima onima koji imaju petkom vezbe, osim ako su im asistenti mozda, iz nekog razloga, rekli suprotno.
Pa za testove se uci samo sa slajdova sa vezbi valjda, teorija koja je tamo i zadaci koje cemo vise vezbati u petak, ali to je ovo prikazivanje ISa koje smo i radili na prvom casu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.03.2010. 14:19:46 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.10.2008. 17:04:01
Postovi: 3108
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nikola Jovanovic je napisao:
Ima 70 slajdova. Kad vec spominjemo ovaj 1. test, jel mogu starije generacije da mi kazu odakle su ucili i da li moze da se sprema ovaj test sa one skripte sa puskica, zove se "SSA skripta 07", ima 40 strana?

Prosle godine je za prvi test bilo tih 70 slajdova, znaci zakljucno sa recnikom.
Nemojte da ucite iz te skripte sa puskica! Za prvi test je sasvim dovoljna ova skripta http://www.fonforum.org/download/prva/u ... test09.doc (tu je izvuceno sve najvaznije iz one prezentacije) i naravno, provezbajte sve zadatke koje ste radili...
A kome je Ognjen Pantelic zaduzen za grupu najbolje da uci iz onoga sto je Ognjen diktirao na vezbama.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.03.2010. 14:30:15 

Pridružio se: 10.01.2010. 22:43:52
Postovi: 163
Godina: II
Smer: IS
jel postoje ovi slajdovi u drugacijem obliku radi stampe??? :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.03.2010. 23:11:31 

Pridružio se: 20.01.2010. 15:26:44
Postovi: 99
Godina: III
Smer: ME
Nisam bio na vezbama pa ako bi neko mogao da mi kaze kad je definitivno taj prvi test???? Ovde je napisano da je sad u subotu a pise na slajdovima da je 16.-20. marta...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2010. 00:47:57 

Pridružio se: 06.10.2009. 19:33:32
Postovi: 2720
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ako imas vezbe petkom, onda verovatno imas sad u subotu. Ja prvi put cujem za to, jer su mi vezbe cetvrtkom i asistent nam nista u vezi tog testa nije spominjao jos uvek.

@Estela Jesi sigurna za ovu skriptu?? Nesto me plasi posto je puno mala. :-/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2010. 08:51:32 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.10.2008. 17:04:01
Postovi: 3108
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da, sigurna sam jer sam je ja i pravila. :D
Uporedi slajdove i tu skriptu i videces da je sve potpuno isto, znaci samo sam sve ono sa slajdova prebacila u word, a u download sekciji foruma mozes da nadjes i skriptu za II test...

I da, ta teorija koja dolazi na testovima je stvarno laka, dolaze ona neka najosnovnija pravila i zaista nije potrebno nesto mnogo vremena da bi se to spremilo, a ko je pratio na vezbama dovoljno ce mu biti da samo jednom/dvaput procita. Najvazniji su zadaci...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2010. 13:47:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.12.2009. 01:38:00
Postovi: 300
Godina: IV
Smer: ME
Trebaju li se uciti sve ove seme :fokus:

_________________
Bazinga!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2010. 18:37:42 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.10.2008. 17:04:01
Postovi: 3108
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ne, naravno da ne treba da ucite sve seme napamet. Na testovima cete dobiti neke drugacije zadatke. A i ako se dobro secam, na tim semama sa slajdova ima nekih gresaka koje su namerno stavili da biste vi, kada naucite sva pravila, mogli da izvalite sta nije u redu (npr. neki tokovi podataka nisu pravilno nacrtani)...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.03.2010. 12:01:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.04.2009. 19:26:33
Postovi: 273
Lokacija: Beograd
Godina: I
Moze li neko malo opsirnije da objasni kako izgleda zadatak tj text kako izgleda,sta se trazi.U onom word-ovom dokumentu su samo reseni primeri.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.03.2010. 13:37:22 

Pridružio se: 06.10.2009. 19:33:32
Postovi: 2720
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ako mislis na ovaj I test, nismo ni mi jos uvek radili zadatke. Tek treba da radimo. Estela molim te, kakvi tipovi pitanja mogu da dodju, od ovih pravila mi se smucilo. :(


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.03.2010. 17:27:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
dolaze ti najosnovnija pravila kao pitanja... nemoj da se brines! ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.03.2010. 18:13:15 

Pridružio se: 06.10.2009. 19:33:32
Postovi: 2720
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa sad, jesam ja lud ili je svako pravilo ovde isto? Svako pravilo samo ponavlja da svaki tok podataka mora imati ime i da mora imati ulaz i izlaz. :durisha:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.03.2010. 18:51:50 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.10.2008. 17:04:01
Postovi: 3108
Godina: Dipl.
Smer: IS
Bitno je da ti lepo razumes ta pravila, a i kada budete radili zadatke na vezbama, trebalo bi da ti sve bude dosta jasnije. Pravila su bas jednostavna, a nije mi jasno zasto jos uvek niste radili zadatke, mi smo prosle godine poceli sa zadacima odmah na prvim vezbama. :zbun:

Pogledaj u proslogodisnjoj temi, napisala sam kakvi su mi bili zadaci i pitanja, a pisali su i drugi... ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.03.2010. 19:48:57 

Pridružio se: 06.10.2009. 19:33:32
Postovi: 2720
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja se izvinjavam, mislim da sam sirio dezinformaciju sto se tice datuma polaganja testa, jel moze neko da skine uvodnu prezentaciju iz ove godine pa da nam kaze kada je prvi test? Ja sam gledao od prosle godine.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.03.2010. 20:19:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
e ja imam vezbe sredom,i meni je 24. test;prvi cas je bilo upoznavanje,danas uvod,sledeca sreda detaljno objasnjenje,i onda 24. test...

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 390 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group