Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 204 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 10.02.2010. 23:12:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2009. 09:31:20
Postovi: 188
Lokacija: iza sedam gora,iza sedam mora
Godina: II
Smer: IS
^ I da stignes da odgovaras pre nego objavi pauzu,jer se obicno vrati vrlo nervozan sa iste :D :D

Salim se naravno........ Mislim da je ovo jedan od najopustenijih predmeta,koji bi trebao da podize prosek... Svi mogu da dobiju fine ocene uz malo truda... A o prolazu da ni ne govorim :cool:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.02.2010. 22:24:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.11.2007. 14:22:30
Postovi: 1386
Lokacija: ispred kompa
Godina: I
Smer: ME
Hajde kad ste svi krenuli evo i ja cu da se pohvalim. Bila mi je frka da li cu poloziti ispit i na kraju dobih 10! Iskreno nisam mogao da verujem jer u indexu nemam vecu ocenu od 8. Bio sam zadnji koji je polagao. Imao sam mnogo srece sto se tice izvucenih pitanja, ona su bila: Postsocijalisticka tranzicija devedesetih – politicki aspekt; Voda – kljucni ekoloski problem XXI veka; Cirkulacija elita, elite i ideologija; Ponavljam imao sam dosta srece jer sam skriptu procitao jednom, a iz knjige sam citao lekcije i oblasti koje nisu bile u skripti, s'tim sto je jedina lekcija koju sam procitao vise od jednom bili upravo moje prvo pitanje. :D
I tu sam zaradio visoku ocenu jer sam znao one navedene godine i grupe drzava koje se pominju u lekciji. Drugo pitanje sam onako vise pricao svojim recima i delimicno koristeci fraze kojih sam se secao iz knjige. Trece pitanje sam najmanje znao i tu sam vise pricao o eliti uopste i nekoj njenoj zatvorenosti. Sad kad sam video u knjizi koja je lekcija za 3 pitanje, kapiram da mi je tu progledao kroz prste i dao ocenu oslanjajuci se na prvi utisak. Zavrsio je recima "Dobro ste ovo znali kolega" i verujem da ce mi to biti jedini put da to cujem do kraja mog studiranja :) . Mada nisam zracio nekim samopouzdanjem trudio sam se da delujem kao da razumem tematiku ;)
A mislim da je bio ok raspolozen jer je retko ko padao. Osim kada te uhvati da si samo iz skripte ucio onda te prekida i ispravlja non stop i samim tim se izgubis jer si prekinuo tok misli i posle toga je tesko vratiti se u "igru" valjda zbog straha od ponovnog ispravljanja ili straha jer ukapiras da te slusa sa punom paznjom.

Sociologiju sam prijavio kao predmet proslog meseca, zamenio sam je umesto Psihologije koju sam pao u oktobru. Tako da mislim da sam kvalifikovan da odgovorim na vecno pitanje koji je laksi predmet. Gledajuci na polaganje definitivno je lakse nego na psihologiji. A i moje licno misljenje da je sociolog bolji lik od psihica. Sto se tice gradiva koje se uci meni je licno Sociologija zanimljiviji predmet, lakse sam pamtio procitano i ima dosta stvari iz knjige koje su vezane za svakodnevni zivot i samim tim ih je lakse razumeti. Dok je Psihologija bila teza za ucenje i nervirala me je jer ima dosta pojmova i imena koja se pominju i u Menadzmentu i Osnovama organizacije i to mi je predstavljalo manji problem. Mada opet sto se tice ucenja to je moje subjektivno misljenje i sigurno se razlikuje od osobe do osobe, ali za polaganje stvarno mislim da sam upravu kada kazem da je laksa Sociologija.

Izvinjavam se na duzini "komentara" odoh da ucim marketing :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.06.2010. 11:10:53 

Pridružio se: 24.06.2010. 00:01:12
Postovi: 34
Godina: I
Smer: IS
jel zna neko mail od profesora?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.06.2010. 11:44:27 

Pridružio se: 24.06.2010. 00:01:12
Postovi: 34
Godina: I
Smer: IS
miladinovic.slobodan@fon.rs ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 204 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group