Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 372 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 18.08.2010. 18:23:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.11.2009. 16:01:06
Postovi: 1117
Godina: Apsolvent
Smer: ME
@ Maka

Napisi jednacine obe prave i resis sistem. x i y su ti nepoznate. Deluje mnogo lako, ali je mislim da se tako radi. Nemoj da mi verujes 100%.

_________________
"Ne živim ja san nego svoje ambicije i ciljeve. San sam proživeo na 'Marakani'. Nisam kao klinac sanjao dres Mančestera ili Reala već dres Zvezde, kapitensku traku na ruci i gol Partizanu! I sve sam to ostvario... " Nemanja Vidic


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.08.2010. 18:51:33 

Pridružio se: 06.10.2009. 19:33:32
Postovi: 2720
Godina: Dipl.
Smer: IS
@ks Razumem to kad se trazi odnos prave i ravni, jel dobro onako kad se trazi odnos dve ravni?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.08.2010. 19:26:01 

Pridružio se: 06.02.2010. 22:21:17
Postovi: 36
Godina: III
Smer: IS
@ks

Tako se radi kad imas 2 ravni, to je i meni palo na pamet, al nisam bas sigurna da je tacno, nzm :)
Hvala tebi u svakom slucaju :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Matricne jednacine
PostPoslato: 19.08.2010. 02:32:37 

Pridružio se: 19.06.2007. 15:49:43
Postovi: 11
Godina: I
Da li neko zna da resi matricnu jednacinu sa parametrom, tipa imam matricu A 3*3 sa parametrom i B 1*3, a trazi se da se izracuna AX=B u odnosu na realni parametar a? A dalje u racunu kad izracunam to a, dobijem da je DA=0.... I sta onda? Ili se ne radi tako?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2010. 12:06:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.01.2010. 17:53:54
Postovi: 550
Godina: II
Smer: IS
A jel zna neko gde je sada ucionica 100 ? Oni su menjali brojeve tako da sada ne znam gde je?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2010. 12:16:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
imas na puskicama vest,sa spiskom novih i starih ucionica :)

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2010. 12:28:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.01.2010. 17:53:54
Postovi: 550
Godina: II
Smer: IS
Ali nema za 100, tj. da li je raspored po starom a samo gledamo koji je novi br ili kako vec?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2010. 12:36:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.11.2009. 16:01:06
Postovi: 1117
Godina: Apsolvent
Smer: ME
po starom

_________________
"Ne živim ja san nego svoje ambicije i ciljeve. San sam proživeo na 'Marakani'. Nisam kao klinac sanjao dres Mančestera ili Reala već dres Zvezde, kapitensku traku na ruci i gol Partizanu! I sve sam to ostvario... " Nemanja Vidic


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2010. 13:26:46 

Pridružio se: 19.04.2010. 21:02:37
Postovi: 139
Godina: I
Smer: ME
@Maka**
kada ispitujes odbos dve prve prvo ispits cemu je jednak njihov vektorski proizvod, ako je (0,0,0) kraj price znci da su prve prlelne, a ako je != (0,0,0) ond mogu d se seku ili mimoilaze. E sda da bi utvrdili sta je uvodimo mesoviti proizvod, koji glasi: (pxq)*M1M2, ako je =0 onda se seku a kao je !=0 onda se mimoilaze. resav se tako sto ubacis ta 3 vektora u determinantu. a M1M2 ti je vektor pri cemu je M1 tacka na jednoj pravoj a M2 na drugoj :)

e sada neko je pitao za dve ravni. to ni ne mora da se odredjuje, ako su im vektori proporcionalni ili jednaki znaci da ce im vektorski proizvod biti (0,0,0) a to je uslov da su paralelni a ako im je taj proizvod =! onda se seku a to vidimo i tako sto nisu proporcionalni.

ne znam koliko je jasno, bas sam se trudila :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2010. 14:35:00 

Pridružio se: 06.10.2009. 19:33:32
Postovi: 2720
Godina: Dipl.
Smer: IS
Razumem te to za ispitivanje odnosa izmedju dve ravni, to mi je trebalo, hvala! ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2010. 14:37:28 

Pridružio se: 19.06.2007. 15:49:43
Postovi: 11
Godina: I
Kako se racuna rastojanje tacke od prave?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2010. 14:43:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
ne mogu da se setim tacno,ali ide fora sa normalom;radis normalu iz te tacke,a ima i neka formula..

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2010. 15:23:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.01.2010. 17:53:54
Postovi: 550
Godina: II
Smer: IS
Jedno pitanje, kod lim da li radimo samo tejlor-maklorena ili mogu da daju bilo koji lim pa da mi onda resavamo kako hocemo? :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2010. 21:19:16 

Pridružio se: 10.11.2008. 12:55:57
Postovi: 88
Godina: III
Smer: IS
Jel postoje negde rešeni primeri zadataka iz prethodnih rokova?
Hvala

_________________
СРБИЈА


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.08.2010. 17:52:11 

Pridružio se: 06.10.2009. 19:33:32
Postovi: 2720
Godina: Dipl.
Smer: IS
Danasnji utisak je bio da su zadaci ipak nezgodni, tako da uopste nema veze sto je septembar, nista nije bilo lakse, po meni najteze do sad. Radi se 2 sata i 15 minuta, dakle ne 3 sata kao sto smo mislili. Ja sam od zadataka imao sistem, koji nije bio narocito tezak, ali je bilo previse uslova, tako da je moglo lako da se pogresi, nadam se da nisam negde, drugi zadatak je bila analitika, sa stavkama pod a, b, v, g, d, posla na pretek, treci i cetvrti zadatak su bile funkcije, s tim sto se u trecem trazilo samo da se odrede asimptote. U svakom slucaju, jos jedno razocaranje.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.08.2010. 18:49:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.11.2009. 16:01:06
Postovi: 1117
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Ajde i ja da napisem utiske. Bio sam prva grupa, prvi zadatak matrice i sistemi, matrice nisam ni spremao , sistem mi je tacan. Nije bio mnogo tesak ali je imalo dosta posla. Drugi zadatak analiticka, imalo je mnogo da se radi i nisam sve uradio. Treci je funkcija u kojoj se trazile asimptote i to je prica za sebe. Ja sam prvo radio preko maklorena , pa video da ne moze i onda radio obicno i dobio nesto, nadam se da je tacno. Cetvrti grafik i tok funkcije koja je bila dosta teska sa ln-om naravno. Uradio sam skoro sve, ali grafik mi nikako nije mogao da se nacrta.

Sve u svemu jeste teze iz roka u rok i najbolje je bilo da smo dali preko kolokvijuma. Svaka cast onima koji su to uradili!

_________________
"Ne živim ja san nego svoje ambicije i ciljeve. San sam proživeo na 'Marakani'. Nisam kao klinac sanjao dres Mančestera ili Reala već dres Zvezde, kapitensku traku na ruci i gol Partizanu! I sve sam to ostvario... " Nemanja Vidic


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.08.2010. 22:18:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.07.2009. 18:29:13
Postovi: 535
Lokacija: Ibizza!
Godina: Padobranac
Smer: IS
Stvarno nisu normalni, sto vi kazete, sve su zadatci tezi i tezi iz roka u rok, uzas! Ja nisam verovao kada sam dobio zadatke da treba da radim rang matrice!
Ja sam bio druga grupa, prvi zadatak sistem da se resi pod a i pod b da se nadje rang matrica u zavisnosti od parametara. Drugi je bio analiticka, pod a b v g d i nisam mogao nikako da se setim kako da nadjem ravan ako ima tacka i prava ali jbg. U trecem je trebalo da se nadje asimpt. ja sam mislio da treba preko maklorena ali ipak sam ovako uradio i dobio neka cudesa, samo sam se prekrstio i nastavio na 4. koji je bio blago receno za****!! Sve u svemu, svaka im cast za rok, okt2 here i come!

_________________
Srcem na hijene!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.08.2010. 22:37:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.11.2009. 16:01:06
Postovi: 1117
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Mislim da smo danas naucili jednu vaznu lekciju, da dajemo sve sto mozemo preko kolokvijuma i to narocito vazi za matematike. Sto je tezi predmet to je i veca razlika u tezini izmedju kolokvijuma i ispita, odnosno izmedju jednog roka i narednog.

_________________
"Ne živim ja san nego svoje ambicije i ciljeve. San sam proživeo na 'Marakani'. Nisam kao klinac sanjao dres Mančestera ili Reala već dres Zvezde, kapitensku traku na ruci i gol Partizanu! I sve sam to ostvario... " Nemanja Vidic


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.08.2010. 23:00:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Jedan savet: dobiti 6icu iz mate2 je dvaput lakse, bar za pismeni deo. ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.08.2010. 23:26:25 

Pridružio se: 23.08.2009. 22:06:14
Postovi: 97
Godina: II
Smer: IS
jel se neko seca kako su glasile jednacine ravni u drugoj grupi?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.08.2010. 10:26:02 

Pridružio se: 06.02.2010. 22:21:17
Postovi: 36
Godina: III
Smer: IS
Slazem se sa svima koji misle da oni nisu normalni, jer stvarno nisu, svaki rok je sve tezi i zaje*baniji... Sad mi je stvarno zao sto nisam dala matu preko kol ili u januaru...

Ako nekog interesuje zadaci su bili tipa:

1. sistem jednacina (3 jednacine) sa x, y, z i parametrima a i b
a) rang matrice u odnosu na a i b, i nesto sa prosirenom, zaboravila sam...
b) odrediti x, y i z u odnosu na parametre a i b
2. analiticka
Date su prave p (2 jednacine pa dobijete p kad resite sistem) i q, i tacka T. I onda treba da nadjete ravan π pomocu p i T, i posle sve kao i obicno, vektori, tacke koje im pripadaju, odnos... Svaka cast onima koji su se setili da se ravan trazi preko normale, posto sam ja to skroz zaboravila....
3. Data je funkcija, ja sam imala f(x)=ln(x-1)^2/x^2, pa treba odrediti asimptote
4. Funkcija, u mojoj grupi je bila sa korenom, s tim sto je pre korena bilo jos nesto

Mislim da stvarno preteruju sa zadacima, pa pola generacije nece poloziti matu, trebalo bi da bude bar jos jedan laksi rok (pored januara) cisto zbog prolaznosti...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.08.2010. 12:50:43 

Pridružio se: 19.04.2010. 21:02:37
Postovi: 139
Godina: I
Smer: ME
slazem se, stim ja kad sam pogledala zadatke nije mi delovalo toliko tesko, ali brate svaki ima neku caku kao i u junu :(i tacno se secam da sam isla na cas kod neke prof. i odnela joj zadatak kao ovaj iz analitike pod d i mucila se jadna da uradi ne znam ni da li je uradila, msm niko to nije znao na koju foru se tacno radi i eto ja dobijem to :( ako su mi sistem i asimptote tacne prolazim ali ako sam se i tu zeznula nesto, eto mene opet u oktobru... :(
svaka im cast!!! :ljutko:

e da i je l' neko dobio kod zadatke sa limesima da je vertikalna asimptota x=1(sa jedne strane ide u beskonacno a sa druge u - beskonacno) a horizontalna asimptota y=0, a kosu nema ?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.08.2010. 15:06:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.11.2009. 16:01:06
Postovi: 1117
Godina: Apsolvent
Smer: ME
@ ickilys

Koja si grupa? Ja sam prva i dobio sam u trecem zadatku da je horizontalna nula, a kosa y = kx.(kazu da u nekim slucajevima moze da se desi da ima i kosu i horizontalnu). Jedan drug mi rece da je dobio tako kao ti...

_________________
"Ne živim ja san nego svoje ambicije i ciljeve. San sam proživeo na 'Marakani'. Nisam kao klinac sanjao dres Mančestera ili Reala već dres Zvezde, kapitensku traku na ruci i gol Partizanu! I sve sam to ostvario... " Nemanja Vidic


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.08.2010. 16:12:51 

Pridružio se: 19.04.2010. 21:02:37
Postovi: 139
Godina: I
Smer: ME
@ ks
druga grupa, nego sam kuci posle nesto radila pa ne znam sta sam tacno na kraju napisala da li treba sa obe strane ide u - beskonacno ili ja sa jedni - a sa druge + i da msm da je trebalo i za 0 da se ispituje pa se vidi da udara u 0 , joooj ne znam vise :((


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.08.2010. 14:42:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.11.2009. 16:01:06
Postovi: 1117
Godina: Apsolvent
Smer: ME
koji je lazovicev mail?

_________________
"Ne živim ja san nego svoje ambicije i ciljeve. San sam proživeo na 'Marakani'. Nisam kao klinac sanjao dres Mančestera ili Reala već dres Zvezde, kapitensku traku na ruci i gol Partizanu! I sve sam to ostvario... " Nemanja Vidic


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 372 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group