FONForumBETA

FFBETA - beta forum studenata FON-a -
Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 11.02.2014. 18:03:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4253
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nastavak priče sa OVE TEME.
Treba srediti download sekciju da bude lakše dostupna, funkcionalnija itd. Imate li neke ideje, neki primer na netu.. nešto na šta bi to moglo da liči?

Video sam da je pomenut DropBox kao jedno od mogućih rešenja. Moram pogledati malo detaljnije kako funkcioniše taj servis.

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on TumblrShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.02.2014. 23:01:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2012. 23:13:15
Postovi: 252
Godina: II
Smer: IS
Nemam ideju kako sve treba da izgleda, ali evo neke sitnice koje mi padaju na pamet.. Mozda bi download mogao da sadrzi neki posebni deo za materijale koji su preuzeti sa zvanicnog sajta predmeta (naravno treba da se potrudimo da sve to bude redovno azurirano) s obzirom da su neki od njih dosta nepregledni. Ne bi bilo lose ni srediti pitanja iz prethodnih godina, rokova. U trenutnom downloadu ima dosta dobrih stvari, ali npr za isti predmet postoji par dokumenata sa pitanjima iz prethodnih rokova, gde se dosta toga i ponavlja. Poludim kada treba sednem da ih iscitavam. Fale nam ljudi, to stoji, ali mislim da bi mnogo bolje bilo kada bi na primer, nakon otvaranja novih tema za tekucu godinu, neko procesljao staru temu tog predmeta i skupio pitanja koja su dolazila.


Share on FacebookShare on TwitterShare on TumblrShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.02.2014. 01:17:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1677
Lokacija: Galenika
Godina: IV
Smer: IS
Moj predlog:

1) da download bude mnogo uočljiviji na indexu foruma
2) da postoji opcija browse da članovi sami kače svoje materijale, koji postaju dostupni posle provere admina ili moderatora
3) opcija komentara i/ili ocenjivanja svakog fajla zasebno.

Nisam video nešto slično, ali msm da nam tako nešto treba.


@Ela,
Citiraj:
mislim da bi mnogo bolje bilo kada bi na primer, nakon otvaranja novih tema za tekucu godinu, neko procesljao staru temu tog predmeta i skupio pitanja koja su dolazila.


fora je što je sada ljudi koji su odslušali neki predmet otvaraju neke teme, pa nisu baš zainteresovani za češljanje teme od prošle godine. Možda da promenimo praksu ko otvara temu, ili da moderator koji je za generaciju mlađi grupiše pitanja.

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on TumblrShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.02.2014. 01:25:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2012. 23:13:15
Postovi: 252
Godina: II
Smer: IS
To da, slazem se, ali dogovorili bi se vec nesto..Evo i ja nisam vise prva godina, pa sam ipak i dalje na tom podforumu, i ne bi mi smetalo da se pozabavim takvim stvarima. I svidjaju mi se tvoji predlozi ;) Samo ovo pod 2. mislim da bi morali da vodimo racuna ipak o tome sta se kaci, da ne bi ljudi npr masovno kacili kopije materijala i slicno.


Share on FacebookShare on TwitterShare on TumblrShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.02.2014. 01:39:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1677
Lokacija: Galenika
Godina: IV
Smer: IS
Pa tebi je posao da budeš na podforumu prve :D

Baš zbog toga bi postojalo odobrenje moderatora/admina pre nego što bi materijal postajao globalno dostupan.

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on TumblrShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.02.2014. 09:15:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2012. 23:13:15
Postovi: 252
Godina: II
Smer: IS
Hahah, pa dobro, da, ali htela sam da kazem, imamo vise moderatora a kad nabrojimo aktivne, broj je dosta manji..


Share on FacebookShare on TwitterShare on TumblrShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.02.2014. 13:27:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4253
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nikom ništa ovde nije posao već čist entuzijazam nas budala :D
Nego, odlično! Odlični su vam predlozi! Sad već imam neke konkretnije ideje šta ćemo raditi :D
To sa aktivnim moderatorima ćemo ažurirati što pre.. ko ne može da moderiše neće biti na spisku moderatora, uključićemo nove ljude koji su aktivni. No o tome na odgovarajućem mestu. Sada povratak na temu: download

Znači imamo problem i sa servisom, ali i sa materijalom. Ovo sa pročišćavanjem i sređivanjem materijala ja ne mogu mnogo da pomognem, sem neke tehničke stvari, ali većinu ćete na žalost morati vi da sredite jer ste u toku i znate šta valja, a šta ne. Opet pozivam sve ljude koji ovo krišom čitaju, okanite se voajerisanja, javite se i priključite nam se :) Nemojte biti sebični i cicije. Da nije bilo ljudi koji su vama prošle godine ovde ostavili svoje materijale, ispitna pitanja i slično, ne biste ni vi imali odakle da dobijete te informacije. Budite i vi face pa dajte svoj doprinos ljudima koji će sutra da polažu taj ispit koji ste vi danas položili. Kad završite sa nekim ispitom ili kolokvijumom, odvojite 5 minuta i napišite pitanja, iskustva i slično. Takođe, ako ste skinuli neku skriptu sa Foruma, ako ste nešto izbacili dopunili, napišite i to ovde, mislim da je to fer i korektno. Makar ako vidite da neka skripta više nije aktuelna, napišite i tu informaciju i to je od velike važnosti. A ako nećete onda ste stvano seronje najveće vrste i onda se j***. Drago nam je što vam je fonforum pomogao da vi dođete do potrebnih informacija i nema na čemu, molim i drugi put! :p

Stvarno nemojte biti sise, uključite se aktivno u rad foruma :) a svako ko želi samo nek se javi ovde i biće uključen, nikoga ne odbijamo, svi imaju pravo da se igraju :D

Što se tiče same download sekcije polako mi se kristališu dva moguća puta:

1 - ako sami kodiramo nešto, to bi svakako trebalo da bude skoro nezavisno od ostatka foruma. Dakle nešto na foru ovoga što danas imamo samo sa nabrojanim dodatnim funkcijama. Konkretno, sa foruma bi samo postojao jedan ogroman uočljiv link DOWNLOAD sekcija i on bi vodio ka takoreći zasebnom sajtu, koji bi sa FONForuma koristio samo podatke o korisniku koji je ušao na taj sajt (ako je Kokosanceros na FONForumu kliknuo na DOWNLOAD link, onda će se on na tom DOWNLOAD sajtu pojaviti kao user Kokosanceros.. i tako za svakoga, kapirate poentu). Ovo mora tako jer bilo kakvo petljanje unutar koda phpBB3 dovesće opet do ovoga što danas imamo sa saletovim modom.. biće problema prilikom svakog sledećeg updateovanja phpBB softvera FONForuma.. dakle moramo samo forum ostaviti kompatibilnim za naredne updateove.

2 - varijanta je jedna ludačka stvar koje sam se sinoć setio i relativno je lako ostvariva. Moramo samo da probamo prvo na kopiji Foruma pa onda da vidimo jel to praktično i upotrebljivo ili nije. Ovo ne vredi mnogo opisati dok vam ne pokažem kako bi to izgledalo u praksi, a evo, ako Rastko podigne još jedan Forum pokazaću na šta sam mislio. Uglavnom:
Da se npr u okviru foruma I godina napravi podforum koji će se zvati DOWNLOAD Materijala za I godinu (ili neki prikladniji naziv) i da tu omogućimo da svaki korisnik foruma može da okači svoj materijal kao attachment. Na samom forumu postoji opcija da svako može u okviru posta da postavi attachment, može se ograničiti da se attachment ostavlja samo u određenim forumima, samo određeni korisnici, da se ograniči maksimalna veličina fajla itd. Dakle korisnik koji ostavlja materijal bi mogao to da uradi u tom podforumu u okviru I godine tako što bi otvorio svoju temu (npr stavio bi naslov "Ekonomija - moja skripta - Chokobanica") i napisao prvu poruku u toj temi, dao neki svoj komentar i opis materijala i okačio materijal kao attachment u okviru te poruke. Svako bi mogao ulaskom u taj podforum da vidi sve teme i šta su ljudi sve kačili i da preuzme ono što mu treba, takođe, mogao bi da prokomentariše u samoj temi ("E ovo je super, preporuka", "Ovo je sranje teško, ne valja" itd). Možemo uvesti filtriranje po predmetima kao što već postoji u podforumima godina, a možemo i svaku takvu temu sa okačenim materijalom pretvoriti u anketu gde ćemo imati ponuđene odgovore: Oceni okačeni materijal: ocena 1, 2, 3, 4, 5). Znači sve to može da se uradi u okviru standardne teme na forumu. Kapira li iko šta sam napisao? :D

p.s. evo okačio sam attachment u okviru ove poruke, da vidite kako to izgleda:

Prikačeni fajl:
Komentar fajla: npr. Ovo je besmisleni .txt fajl koji sam okačio sa svog kompa da bih vam pokazao primer attahmenta
primer attachmenta.zip [204 Bajta]
132 puta

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on TumblrShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.02.2014. 18:01:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 4676
Godina: IV
Smer: IS
Super je ova druga ideja! :)

Jedino sto da bi neko postavio attachment, ne moze to da odradi u Quick Reply. Mora da ide na preview post pa tek tada da ga okaci.

Znaci staviti u Quick Reply neki attachment button, kao za ove osnovne b, i, img, spoiler, youtube...

_________________
square one


Share on FacebookShare on TwitterShare on TumblrShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.02.2014. 18:17:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2012. 23:13:15
Postovi: 252
Godina: II
Smer: IS
:to: runner svaka cast za post :jeah: i znamo da nije posao, bas se super druzimo :D
Ideje su super, svidja mi se druga.. Stici ce valjda jos neka pomoc od ljudi sa strane..


Share on FacebookShare on TwitterShare on TumblrShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.02.2014. 21:01:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4253
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
nego šta! uvek je i bilo dobro druženje :)

DeRadicci,
da, to obavezno. Ne bi trebalo da je problem, verovatno treba odgovarajući template doraditi, a možda već ima i gotova stvar da se nađe na phpBB zajednici.

Dobra je stvar i što te dve opcije u suštini ne isključuju jedna drugu. Niko nam ne brani da paralelno sa tim download forumima imamo i tu download sekciju kao zaseban sajt :)

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on TumblrShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.02.2014. 05:32:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4253
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ako neko od vas koji ste dobili pristup ovom test forumu, slučajno baci pogled i na ovu temu, možete slobodno ostaviti komentar i ovde :)

Jel ok da download bude rešen na ovaj način kao što sam uradio na I godini?

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on TumblrShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.02.2014. 10:17:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1677
Lokacija: Galenika
Godina: IV
Smer: IS
Čini mi se da bi onda bio veoma nepregledan, jer ako bi imali podforum za materijale, i temu za svaku skriptu imali bi stotinu tema. Eventualno da pravimo podforume za svaki ispit, pa u njemu teme za svaku skriptu.

Ja sam više za ovakav download kao sada (tj nešto slično), sa naprednijim interfejsom, opcijom za ocene, komentare i browse dugmetom za brzo slanje materijala.

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on TumblrShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.02.2014. 11:13:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4253
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Bice filter za predmete kao sada sto postoji na svakoj godini

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on TumblrShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group